Płyta na podłogę
Płyta MFP doskonale nadaje się do wykonywania podłóg na legarach. Charakteryzuje się wysoką wytrzymałością i elastycznością. Jest również bardzo odporna na wilgoć.
Masz gwarancję, że dobrze położona i ocieplona podłoga drewniana posłuży ci przez długie lata. Jednak, aby osiągnąć taki efekt należy zastosować się do kilku zasad. Zobacz jak poprawnie wykonać podłogę z płyty MFP na legarach krok po kroku.
Zobacz też: Aby podłoga spełniała nasze oczekiwania, zanim ją wybierzemy, musimy odpowiedzieć sobie na wiele pytań
Potrzebne będą:
- płyta MFP Pfleiderer
- folia paroizolacyjna
- izolacja akustyczna
- legary drewniane
- wełna mineralna
- gwoździe lub wkręty
- taśma klejąca

Autor: Archiwum serwisu
Jako pierwszą ułóż warstwę folii paroizolacyjnej. Pamiętaj, aby robić zakład ok. 10 cm miedzy pasami, a następnie sklej je taśmą klejącą. Rozłóż elementy z gumy technicznej lub filcu, które będą izolacja akustyczną. Na nich układane będą legary, których rozstaw powinien być dopasowany do wielkości płyt. Pamiętaj, że legarów nie przytwierdza się do podłoża, ponieważ będą przenosiły dźwięki.
1. Płyta stropowa
2. Folia paroizolacyjna wywinięta na ścianę
3. Łączenie pasów folii – taśma klejąca
4. Podkładka gumowa lub filcowa – izolacja akustyczna
5. Legary drewniane

Autor: Archiwum serwisu
Sprawdź, czy legary są dokładnie wypoziomowane. Jeśli jest taka potrzeba podbij je drewnianymi klinami. Następnie ułóż między drewnianymi elementami warstwy wełny mineralnej . Kolejną warstwę akustyczną w postaci filcu przymocuj do legarów zszywkami.
1. Płyta stropowa
2. Folia paroizolacyjna
3. Podkładka gumowa lub filcowa – izolacja akustyczna
4. Legary drewniane
5. Wełna mineralna
6. Przekładka filcowa – izolacja akustyczna

Autor: Archiwum serwisu
Ułóż płyty prostopadle do legarów tak ,aby łączenie wypadało na linii legarów. Do ich łączenia użyj gwoździ lub wkrętów o długości przekraczającej 2,5 raza grubość płyty. Kolejne płyty układaj z przesunięciem o pół długości i zachowaj między nimi szczelinę dylatacyjną ok. 3 mm.Wypełnij ją później elastycznym klejem do drewna. Odległość płyt od ściany powinna wynosić 12 mm. Pamiętaj także o zachowaniu odległości między gwoździami na pośrednich podporach ok. 30 cm, a na skrajnych 15 cm. Minimalna odległość gwoździa od krawędzi płyty nie może przekraczać 1 cm, a od narożnika 2,5 cm.
1. Płyta stropowa
2. Legary drewniane
3. Wełna mineralna
4. Mocowanie płyty do legara za pomocą gwoździ lub wkrętów
5. Płyta MFP Pfleiderer
6. Odległość od ściany ok. 12mm
7. Dylatacja między płytami ok. 3mm