11 pomysłów na płytki podłogowe w salonie - podłoga w salonie zdjęcia

2022-03-23 15:01
Pomysły na płytki podłogowe w salonie. Zainspiruj się!
Autor: Mariusz Bykowski Biała posadzka w połączeniu z bielą ścian i sufitu – takie efektowne wykończenie wnętrza powoduje, że przestrzeń wydaje się większa. Mało praktyczne, ale za to jaki rozmach i blask! Odbijająca światło podłoga dosłownie lśni nowością i dodaje lekkości krokom.

Podłoga w salonie to wizytówka domu. Wybieramy płytki podłogowe - posadzka w salonie może przyciągać wzrok i zdecydować o charakterze wnętrza. Oferta płytek podłogowych jest bardzo bogata, a wzornictwo coraz ciekawsze. Płytki świetnie sprawdzą się, jeżeli w salonie planujesz ogrzewanie podłogowe. Poza tym ułożysz z nich posadzkę w każdym stylu!

Reprezentacyjna funkcja salonu sprawia, że wybór podłogi do tego miejsca jest szczególnie ważny. Podłoga w salonie powinna być nie tylko piękna, lecz także praktyczna –  w tym pomieszczeniu podłoga jest często eksploatowana, co za tym idzie – bardziej narażona na zniszczenia. Trzeba też pamiętać, że salon to miejsce, gdzie układamy ogrzewanie podłogowe, a nie każdy materiał dobrze z nim współpracuje.

Jeżeli szukasz efektownego, odpornego na uszkodzenia i odpowiedniego do ułożenia na kablach grzejnych materiału na podłogę w salonie, rozważ ułożenie płytek podłogowych.

Zobacz też: 10 pięknych aranżacji salonu: zdjęcia i inspiracje >>

Nowoczesny salon
Autor: www.muratorprojekty.pl Jeśli wybierzemy duże błyszczące płytki do salonu, dopilnujmy, aby były rektyfikowane - wtedy będziemy mieli pewność, że mają równe krawędzie i po ułożeniu będą tworzyć idealną powierzchnię. Wizualizacja wnętrza projektu gotowego Murator M189a. Zobacz całe wnętrze na: Link: Zobacz projekt >>>

Podłoga w salonie – aranżacje z płytkami w roli głównej

Oferta płytek podłogowych jest bogata, dlatego możemy zrealizować niemal każdy swój pomysł na ciekawą podłogę  w salonie. Współczesne trendy to przede wszystkim podłoga z jasnych płytek z połyskiem oraz dużych płyt ułożonych z wąską, prawie niewidoczną fugą.

Duże płyty wyglądają efektownie zwłaszcza w dużych, otwartych pomieszczeniach. Podkreślają reprezentacyjny charakter przestrzeni dziennej. Jednak sprawdzą się również w małych wnętrzach – duże błyszczące płyty, odbijając światło zadziałają jak lustro, i optycznie ją powiększą. Rozjaśnią wnętrze i nadadzą mu lekkości. Jasne płytki na podłodze w salonie nie muszą być białe – w tej funkcji z powodzeniem sprawdzą się też różne odcienie szarości i ecru.

Nowoczesne aranżacje lubią duże, gładkie, jednolite powierzchnie. Dlatego taką popularnością cieszą się duże płytki podłogowe układane z niewidoczną fugą. Taka podłoga sprawia, że wnętrze wydaje się przestronniejsze i doskonale sprawdza się w minimalistycznych aranżacjach.

Sprawdź: Podłogi drewniane: rodzaje i ceny. Porównujemy deski, panele, mozaikę i bruk>>>

Płytki podłogowe do salonu – jakie wybrać, by były praktyczne?

Najlepsze właściwości użytkowe ma gres, czyli płyty ceramiczne poddane prasowaniu pod ciśnieniem i wypalane w wysokiej temperaturze. Jest bardzo odporny na uszkodzenia i nienasiąkliwy (czyli idealnie sprawdzi się w otwrtej strefie dziennej, jeśli chcemy, by podłoga w salonie i kuchni była jednorodna).

Warto wybierać płytki podłogowe rektyfikowane – wszystkie płytki w danej partii mają taki sam wymiar z dokładnością do 0,2 mm. Takie płytki są niezbędne, jeśli chcesz ułożyć podłogę z wąskimi spoinami.

Płytki mogą też być kalibrowane, czyli tak dobrane w paczce, aby ich wymiary w obrębie danej partii były jak najbardziej zbliżone.

Zobacz też: Płytki ceramiczne. Układanie nowych płytek na starych>>

Płytki podłogowe w salonie
Autor: www.muratorprojekty.pl Najbardziej praktycznym wyborem będą duże płytki w kolorze szarym. Ułożone z wąską fugą stworzą równą, gładką powierzchnię, na której nie będzie widać zabrudzeń. Wizualizacja wnętrza projektu gotowego Murator C333. Zobacz całe wnętrze na: Link: Zobacz projekt >>>
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE