Sami wyremontowali poddasze w kamienicy. Sami zrobili meble. Mamy zdjęcia przed i po remoncie!
Na strychu starej poznańskiej kamienicy młodzi inwestorzy stworzyli małe mieszkanie. Własnoręcznie wykonali meble z materiałów z odzysku oraz płyt OSB. Samodzielna praca przy remoncie i pomoc rodziny pozwoliła znacząco zmniejszyć koszty remontu. Zobacz, jakie zrobili sobie mieszkanie.
Autor: materiały uczestników konkursu Remont Roku
Prace remontowe
Spis treści
- Na czym polegał remont poddasza w poznańskiej kamienicy?
- Poddasze zmienione w mieszkanie - zdjęcia
- Remont poddasza - meble z materiałów z odzysku i płyt OSB
- Zobacz też inną metamorfozę poddasza
Na czym polegał remont poddasza w poznańskiej kamienicy?
Na strychu w starej kamienicy na poznańskich Jeżycach ocieplono dach, wstawiono okna połaciowe, załatano strop z betonu, dodano ogrzewanie podłogowe. I tak po podziale strychu powstało nowe, 47-metrowe lokum, idealne wręcz dla pary młodych ludzi. Inwestorzy wykonali remont samodzielnie, wspierani tylko przez tatę; sami zaplanowali podział pomieszczeń oraz wygląd swojego nowego mieszkania. Kluczowym elementem projektu było odpowiednie rozlokowanie funkcji w otwartej części dziennej o trudnym do zagospodarowania, nieregularnym rzucie. Inwestorom zależało na wykorzystaniu całej dostępnej przestrzeni, dzięki czemu stworzono duży, prostokątny salon połączony z kuchnią. Zadbano także o pojemne miejsce do przechowywania.
Wysokie na prawie 4 metry pomieszczenie pozwoliło na budowę 2,5-metrowej garderobo-szafy, która pełni też funkcję wygodnej antresoli do spania. Konstrukcję autorskiego mebla-sypialni wykonano z płyty OSB. We wnękach mebla umieszczono wyciągane regały na ubrania i półki, a w stopniach schodów na antresolę – szuflady. Wysokie ściany boksu zapewniają intymność sypialni.
Poddasze zmienione w mieszkanie - zdjęcia
Autor: materiały uczestników konkursu Remont Roku
Prace remontowe
Polecany artykuł:
Remont poddasza - meble z materiałów z odzysku i płyt OSB
Materiały wykończenia wnętrz wybrano ze względów wizualnych oraz optymalizacji kosztów wykończenia. Drewno odnowionych belek i płyty OSB doskonale współgrają z betonem, bielą ścian, kolorowymi meblami i licznymi roślinami. Rośliny doniczkowe dodają wnętrzom przytulności, zdobiąc także elementy drewnianej konstrukcji poddasza.
Na podłodze zastosowano wylewkę samopoziomującą pomalowaną farbami, wykończoną żywicą epoksydową oraz satynowym woskiem. To rozwiązanie pasuje do nowoczesnego, utrzymanego w duchu upcyklingu wnętrza, a przy tym sprzyja utrzymaniu porządku.
Salon to prawdziwa, lecz użytkowa wystawa wyjątkowych mebli. To tutaj stoi regał, wykonany z rur stalowych - ukryte jest w nim biurko wraz z monitorem. Autorska kanapa powstała z prostej skrzyni z OSB, stalowych nóg i uszytych przez tapicera poduch. Fotele również mają swoją historię, są posagiem po babci: Inwestorzy odrestaurowali je własnoręcznie, podobnie jak barowe krzesła. Wykonano je z siedzisk starych maszyn rolniczych, odnowiono i przemalowano na dominujący w aranżacji poddasza jasno szmaragdowy kolor.
Otwarta na salon kuchnia ograniczona jest belkami poddasza. Tą trudno dostępną przestrzeń przeznaczono na regał z niezbyt często używanymi przedmiotami. Zdecydowano się na szeroki, duży blat kuchenny, dzięki czemu wykorzystano miejsce pod skosem.
- Zobacz też: Adaptacja poddasza - co zrobić ze skosami?
Inwestorzy wykonali własnoręcznie także okap kuchenny i lampy. W kompaktowej łazience umieszczono duży brodzik, a sprzęty, w tym pralkę, schowano w szafach. Drzwi przesuwne do łazienki oszczędzają miejsce i usprawniają komunikację na korytarzu.
Zobacz też inną metamorfozę poddasza
Autor: materiały uczestników konkursu Remont Roku
Widok ogólny mieszkania