Spis treści
- Podłoga winylowa w łazience: zalety
- Podłoga winylowa w łazience: cena w markecie budowlanym
- Panele LVT (winylowe) w łazience
- Panele winylowe a panele laminowane
- Panele winylowe: montaż
Jeśli szukasz czegoś oryginalnego, proponujemy podłogę winylową w łazience. Polichlorek winylu na łazienkowej podłodze – brzmi co najmniej nietypowo, ale producenci wykładzin i paneli przekonują, że to wręcz idealny materiał do takiego zastosowania.
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Panele winylowe samoprzylepne czy na klik? Nowoczesne podłogi na lata
Podłoga winylowa w łazience: zalety
Wielu pewnie uważa, że wykładzina elastyczna to dobry produkt, ale do przychodni, przedszkola lub biura, a przecież dzięki ogromnemu bogactwu wzorów znajduje również zastosowanie w domach i mieszkaniach, tworząc doskonałe podłogowe tło wyposażenia.
Wykładziny jednorodne, czyli homogeniczne, są odporne na działanie wody i wilgoci, więc warto je polecić także do łazienek. Podłoga winylowa jest łatwa do utrzymania w czystości i przyjemnie się po nich chodzi, bo nie są taka zimna w dotyku jak płytki ceramiczne.
Co więcej, pod wykładziną winylową szybko może zniknąć stara, mało atrakcyjna podłoga, pod tym jednak warunkiem, że będzie ona w miarę równa.
Kiedy wybrać podłogę winylową do łazienki?
- Gdy nie chcemy wydać na ten cel zbyt dużo pieniędzy.
- Kiedy lubimy stąpać po materiale ciepłym w dotyku.
- Jeśli zależy nam, żeby montaż był szybki i czysty.
Zanim jednak kupisz wykładzinę winylową, upewnij się u sprzedawcy, że nadaje się do łazienki, bo nie wszystkie jednakowo dobrze sprawdzą się w takim pomieszczeniu.
Postaraj się również wybrać model wykładziny winylowej z powierzchnią antypoślizgową, gdyż na mokrej posadzce łatwo o niebezpieczny wypadek.
Podłoga winylowa w łazience: cena w markecie budowlanym
- Wykładziny winylowe kosztują 42-100 zł/m2.
- Panele winylowe kosztują 25-149 zł/m2.

i
Panele LVT (winylowe) w łazience
Panele winylowe LVT (LVT to skrót od Luxury Vinyl Tile) mają zróżnicowane formaty. Panele winylowe imitujące deski są podłużne, natomiast naśladujące płytki – kwadratowe. Typów paneli winylowych jest kilka.
Najpopularniejsze są te elastyczne o grubości około 3 mm. Mają budowę pięciowarstwową. O efekcie wizualnym decyduje tak zwany film z nadrukiem przedstawiającym dowolny wzór. Z wierzchu zabezpieczają go transparentna warstwa PCW i przezroczysta powłoka poliuretanowa.
Są też sztywne panele, których rdzeń stanowi płyta HDF lub płyta nośna SPC – wytwarzana z kompozytu kamienno-polimerowego.
Panele winylowe a panele laminowane
W odróżnieniu od zwykłych paneli laminowanych panele winylowe zachowują wysoką odporność na działanie wody, co sprawia, że dobrze sprawdzą się w łazience.
Lepiej przewodzą ciepło, a więc można nimi wykańczać podłogi ogrzewane. Panele winylowe są trwałe, niedrogie, łatwe do utrzymania w czystości, te cechy również bardzo dobrze sprawdzą się w łazience.
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Panele winylowe czy laminowane - które cieplejsze? Które lepsze na ogrzewanie podłogowe?
Panele winylowe: montaż
Panele winylowe można łączyć na zatrzaski albo kleić do podłoża. Do ich docięcia wystarczy ostry nóż. Tak jak i wszelkie inne panele układane bezklejowo potrzebują podkładu wyciszającego.
W ich przypadku to specjalna cienka mata rozkładana na podłodze. Są też modele paneli winylowych mające od spodu warstwę akustyczną, one oczywiście z powodzeniem obejdą się bez podkładu.
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Układanie paneli winylowych - jak układać panele winylowe na klej i na klik? Czy warto je zastosować w mieszkaniu?

i
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Podłogi do łazienki nie tylko z płytek. Przegląd materiałów na podłogi w łazienkach
