Kolorowe meble kuchenne. 14 pomysłów na aranżację kuchni z kolorowymi frontami

2021-10-25 11:10

Kolorowe meble kuchenne to coraz częstszy wybór. W kuchni nie należy unikać koloru. Wybierając meble kuchenne w pierwszej kolejności zwracamy uwagę na fronty szafek. To one bowiem budują styl kuchni - w zależności od tego jakie fronty kuchenne wybierzesz, taki charakter będzie miała twoja kuchnia. Oto 14 inspirujących aranżacji kuchni, w których główne skrzypce grają fronty kuchenne w kolorze.

Kolorowe meble kuchenne
Autor: Igor Dziedzicki Modne zestawienie kolorów w kuchni: białe i niebieskie fronty kuchenne

Nie od dziś wiadomo, że kolory mają ogromny wpływ na nasze samopoczucie. Dlatego nie dziwi fakt, że tak dużo uwagi poświęcamy temu zagadnieniu podczas projektowania i urządzania wnętrz. 

Kolor w kuchni nie jest niczym nowym. Choć z czasem kuchnie przyjęły stonowany, minimalistyczny charakter, przeważała biel, a kolor występował jedynie w formie akcentu. Po latach królowania bieli i jej odcieni przyszła pora na zieleń, czerń, kolor niebieski czy czerwony. Obecnie kuchnie zaskakują niekonwencjonalnymi i odważnymi połączeniami barw i zaskakującymi zestawieniami.

Fronty szafek, które odmienią Twoją kuchnię

Bez względu na to czy wykańczasz nową kuchnię, czy zmieniasz stare, zasłużone meble kuchenne na nowe i tak najważniejsze są fronty. Wybierając bowiem nowe fronty, tworzysz nowy styl swojej kuchni.

Polecamy: Kuchnia IKEA. Liczymy ile kosztuje >>>

Jednak jeśli nie stać cię na komplet nowych mebli do kuchni, możesz wymienić same fronty kuchenne. Producenci oferują w standardzie fronty do najczęściej spotykanych wymiarów szafek kuchennych. Ale jeżeli jest taka konieczność, można zamówić odpowiedni wymiar frontów dopasowany do twoich szafek kuchennych.

Przeczytaj też: Zabudowa kuchenna: wybieramy szafki, słupki, szuflady >>>

Kuchnia brj
Autor: Monika Filipiuk-Obałek Podczas urządzania kuchni unikaj zbyt małych odległości między kuchenką a zlewozmywakiem i między zlewozmywakiem a lodówką. Potrzebujemy tam miejsca na odkładanie produktów lub gotowych potraw
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.