Rewelacyjna metamorfoza kawalerki. Małe wnętrze - duże wyzwanie

2018-07-12 15:06

Znakomity przykład remontu i metamorfozy 35-metrowej kawalerki. Zobacz, jak z małego i zaniedbanego lokum powstało przytulne i ładne wnętrze. Praca została nadesłana na nasz konkurs Remont Roku i zdobyła wyróżnienie w kategorii Wnętrza.

Gruntowny remont w niewielkiej kawalerce zaczął się od wyburzenia wszystkich ścian działowych, skucia tynków i usunięcia starych instalacji. Wcześniej w mieszkaniu były wydzielone dwa niewielkie pokój. W jednym z nich było tak zwane okno podawcze łączące go ze ślepą kuchnią. Ponadto w mieszkaniu był dość duży korytarz zabierający cenną przestrzeń użytkową.

Przemyślany podział przestrzeni i świetnie dobrane materiały wykończeniowe sprawiły, że kawalerka przeszła niesamowitą metamorfozę. Przedstawiamy udany remont, który zainspiruje Was do zmian!

Zobacz metamorfozę kawalerki przed / po

Przesuń suwakiem na zdjęciu.

Metamorfoza kawalerki: udany remont małego wnętrza

W 35-metrowej kawalerce udało się wydzielić strefę dzienną połączoną z jadalnią i kuchnią, niezależną sypialnię z pojemną szafą oraz naprawdę przestronną łazienkę i przedpokój. Mieszkanie wizualnie wydaje się większe o dobrych kilka metrów kwadratowych, dzięki zastosowaniu drzwi zlicowanych z płaszczyzną ściany. Ciepły odcień podłogi połączony z odcieniami niebieskiego oraz geometrycznymi czarno-białymi wzorami tworzą bazę kolorystyczną wnętrza. Kolorowe dodatki, geometryczne formy lamp oraz odnowiony fotel 366 projektu Józefa Chierowskiego stanowią ciekawe uzupełnienie aranżacji kawalerki.

Sprawdź też:

Wnętrze kawalerki
Autor: materiały uczestników konkursu Remont Roku 2017 Podział wnętrz kawalerki narzucało istnienie pionów instalacyjnych w określonych miejscach. Przy nich musiały znaleźć się kuchnia i łazienka

Triki aranżacyjne w małej kawalerce

Mieszkanie wydaje się większe niż 35 m2. To efekt dobrego rozplanowania wnętrza, a także kilku trików optycznych, dzięki którym kawalerka wydaje się przestronniejsza. Zdecydowano się w aranżacji kawalerki na jasne kolory wykończenia, gładkie płaszczyzny oraz duże lustra w łazience. Drzwi do sypialni i łazienki są niemal niewidoczne dzięki temu, że ościeżnica jest zlicowana ze ścianą, a skrzydła pomalowano na taki sam kolor co ścianę. Płytki biało-czarnej mozaiki mają stosunkowo niewielki wzór, a więc optycznie powiększają przestrzeń. Dlatego zastosowano je konsekwentnie na jak największych płaszczyznach w kuchni, łazience i przedpokoju. Ich kolorystyka, tj. czerń i biel, daje bardzo dynamiczny, ale jednocześnie techniczny i geometryczny efekt. Płytki nie męczą wzroku,  ponieważ całe otoczenie jest dosyć stonowane.

Sprawdź też:

Kawalerka przedpokój
Autor: materiały uczestników konkursu Remont Roku 2017 Kolorowe drzwi wejściowe są dekoracją wnętrza. Płytki biało czarnej mozaiki mają niewielki wzór, więc optycznie powiększają przestrzeń

WIDEO: Szybka metamorfoza mieszkania

Szybka metamorfoza mieszkania
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE