Budynek znajduje się w dzielnicy o założeniach miasta ogrodu. Wpisuje się w otaczającą zabudowę i jest bardzo oryginalnym projektem. Projekt pracowni MAZM prowadzonej przez Marka Szcześniaka, został tez wyróżniony w XIV edycji konkursu Wienerberger Brick Award 2019 w kategorii „Feeling at home”.
W projekcie użyto cegłę z rozebranego domu z zachodniej części Polski – stąd pochodzą inwestorzy. I to zainspirowało nazwę domu – dom z recyklingu.
Przeczytaj też:

i
Przebudowa domu
Założeniem projektu, nad którym prace trwały 4 lata (2014-1018) była przebudowa oraz rozbudowa istniejącego już domu jednorodzinnego. Najważniejsze było pozostawienie całej bryły domu, gdzie znajdują się teraz sypialnie dla dzieci i dobudowa nowej części, która obejmuje kuchnię i salon na parterze, sypialnię rodziców z łazienką na piętrze oraz dwupoziomowy taras.
Przeczytaj też:
Część, którą dobudowano jest niewielką prostokątną formą z geometrycznym układem otworów okiennych. Są one w formie wąskich szczelin albo rozległych tafli szkła, które otwierają wnętrza domu na ogród – w zależności od funkcji pomieszczeń.
Ważnym elementem domu od strony ogrodu jest masywny, betonowy taras, który ograniczono rzędem słupów. Daje to kameralne miejsce do wypoczynków dla mieszkańców, jak i ogranicza widok z ulicy.
Utrudnieniem, które pojawiło się na początku projektowania był wąski prostokątny kształt działki - wynosi 695 m kw. Teren był również ograniczony ścianami sąsiednich budynków, które stoją w ostrej granicy działki. Finalnie wpłynęło to na rozmieszczenie funkcjonalne budynku oraz całkiem klarowną ideę dla bryły - dom ma powierzchnie 201 m kw.