W jaki sposób zabezpieczyć piwnicę przed zalaniem?

2014-03-23 21:29

Chciałbym wylać wylewke w piwnicy w domu poniemieckim, grunt jest z gliny i ziemi i praktycznie non stop podchodzi woda. Czy piach i żwir byłby dobrą podstawą? Czy ma sens zastosowanie rur odprowadzających wodę do głównego kanału?

Jeśli występują warunki gruntowo-wodne takie, jak Pan opisuje, to bezwględnie należy wymienić grunt na grunt niespoisty, w którym unikniemy podciągania kapilarnego wody. Jak najbardziej można zastosować zagęszczony piasek, kruszywo łamane, bardzo dobrze spełnia wymagane oczekiwania również keramzyt, który może jednocześnie być warstwą termoizolacyją.

 

Zastosowanie drenażu z odprowadzeniem wody do głównego kanału napewno jest wskazane i odbarczy w pewnym stopniu hydroizolację. Natomiast proszę przeanalizować dobór warstw hydroizolacyjnych, bo szczególnie w domach podpiwniczonych jest to bardzo ważny aspekt. Marka Weber Deitermann proponuję na izolację posadzki i ścian fundamentowych sprawdzone rozwiązania hydroizolacji bezszwowych w postaci elastycznych mas polimerowo-bitumicznych. W swojej ofercie do takiego zastosowania mamy produkty takie jak np: weber.tec Superflex10, weber.tec Superflex 100.

 

Aby zapoznać się z materiałami i technologią wykonania zapraszam do odwiedzenia naszej strony pod poniższym linkiem: http://www.netweber.pl/weber-technologia-deitermann/produkty/izolacje-bitumiczne.html