Impregnat do płytek klinkierowych. Problem z płytkami na tarasie

2012-11-26 9:35

Który impregnat najbardziej będzie się nadawał do płytek klinkierowych? Płytki są położone na tarasie. W linku załączam dokładny opis płytki http://www.paradyz.com/Collection/clinker/semir/semirbrown. [paradyz.com]

Płytki na tarasie - ogólnie na powierzchni poziomej to temat wart wykonania testów. Problem z powierzchnią poziomą polega na tym, że woda na zaimpregnowanej powierzchni skupia się w krople. Następnie pod wpływem słońca woda paruje a w miejscu gdzie ona spoczywała, często (zwłaszcza jeśli woda jest twarda lub zanieczyszczona jakimiś pyłami) pozostaje albo otoczka brudu albo biała plamka. Efekt? - cały taras usiany jest kropkami. Wtedy impregnacja zamiast pomagać wręcz nastręcza problemów. Zjawisko to nie zachodzi na powierzchniach pionowych, po których woda po prostu się zsuwa.
Dlatego na początek zawsze warto wykonać test - na próbnej powierzchni pozostawić zaimpregnowane płytki na dłuższy okres czasu np. na 1 miesiąc i ocenić jak zachowują się w każdych warunkach pogodowych.

Ze środków impregnujących do powierzchni płaskich polecam NS 200 C2 jeśli nie chcemy zmienić koloru powierzchni lub NS 200 Oil jeśli chcemy kolor uwypuklić. Więcej informacji na www.impregnaty.info.