Płytki gresowe

2013-08-26 15:26

Kupiłem płytki z gresu polerowanego. Przed impregnacja zostają na nich ślady nie do usunięcia po wszystkim, nawet po ołówku. Zastanawiam się czy je skuć czy zostawić. Ewentualnie może pokrycie impregnatem pozwoli zażegnać problem? Zależy mi na bardzo dobrym. |Czy można prosić o poradę ewentualnie o wskazanie jakiejś dobrej marki ? Zygmunt Stefański Kalisz

Witam,

jako producent nie zalecamy impregnacji naszych produktów, głównie z tego powodu że impregnat przejmuje właściwości powierzchni i to on finalnie odpowiada za wygląd i konserwację okładziny. Impregnacja może pomóc, lecz wcale nie musi - dlatego też wolimy zalecać czyszczenie płytek odpowiednimi środkami i metodami. W przypadku podjęcia decyzji o zaimpregnowaniu decyzję o wyborze środka pozostawiamy do wyboru klienta. Ślady po ołówku są trudno usuwalne ze wszystkich płytek polerowanych, ponieważ drobinki grafitu wchodzą w odsłonięte w procesie polerowania mikropory.

Takie i podobne zabrudzenia nazywa się najczęściej zabrudzeniami punktowymi i do ich usunięcia warto zastosować np. mleczko do czyszczenia, Cilit Bang lub podobny środek. Najogólniej jeśli chodzi o codzienne mycie i zmywanie zanieczyszczeń pochodzenia tłuszczowego należy stosować dostępne w rynku środki o odczynie zasadowym (alkalicznym), zaś do usunięcia kamienia z odparowanej wody z powszechnego mycia jak i usuwania zanieczyszczeń pozostałych po niestarannym montażu należy stosować okresowo środki o odczynie kwaśnym. Proszę pamiętać o działaniu czasu - środek musi mieć czas, aby zareagować z zalegającym brudem. Ponadto w używaniu tych środków należy stosować sie do instrukcji zawartej na opakowaniu. Samych producentów chemii do czyszczenia jest bardzo wielu, staramy się nie wskazywać żadnego konkretnego. Można zwrócić uwagę na markę HG (mają dość szeroki wybór, m.in. środki do czyszczenia gresów polerowanych).

Ekspert Paradyż