przekształcenie budynku gospodarczego na mieszkalny

2013-10-15 9:54

Szanowni Państwo, jestem wlascicielem domku jednorodzinnego i jest kolo niego przybudowka w postaci dwoch pomieszczen gospodarczych oraz garazu. pomieszczenia gospodarcze byly uzytkowane w celach dzialalnosci typu sklep i warsztat krawiecki. chcialabym warsztat ten przeksztalcic na swoj rodzaj dzialalnosci w postaci gabinetu masazu oraz drugie pomieszczenie z garazem na mieszkanko. ogolnie nie beda wykonywane zadne zmiany zewnetrzne, okna drzwi pozostaja tak samo tylko lazienka i aneks kuchenny bedzie do zrobienia. prosze o rade czy trzeba od strony prawnej gdzies to zglaszac i jakie sa ewentualnie konsekwencje nie zgloszenia takich zmian?

Dzień dobry,

 

niestety żaden z ekspertów nie jest w stanie odpowiedzieć na Pani pytanie, ponieważ wykracza ono poza zakres ich specjalizacji. Mogę jedynie obiecać, że gdy do grona naszych ekspertów dołączy odpowiedni specjalista, bezzwłocznie się do Pani zgłosimy.

 

Być może pomocne okażą się poniższe artykuły:
http://muratordom.pl/prawo/formalnosci-budowlane/zmiana-sposobu-uzytkowania-budynku-formalnosci,132_11219.html

http://muratordom.pl/prawo/formalnosci-budowlane/zmiana-sposobu-uzytkowania-budynku-samowola-budowlana-kary,132_11220.html

 

Pozdrawiamy,

Redakcja Muratordom.pl