Czy są projekty domu o powierzchni ok. 50 m kw?

2012-01-10 16:04

Mam problemy osobiste i z tego powodu chciałbym szybko się wyprowadzić, ale jak to często bywa ... nie stać mnie na budowę standardowego domu jednorodzinnego. Chciałbym się dowiedzieć, czy jest możliwość zaprojektowania domku o wymiarach większego garażu ;) – konkretnie chodzi o powierzchnię do 50m2. Czy jest to w praktyce i prawnie możliwe oraz czy można taki projekt uznać za pełnoprawny projekt domu mieszkalnego?

Budynek mieszkalny wymaga uzyskania pozwolenia na budowy. Musi być zgodny z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego lub decyzją o warunkach zabudowy w przypadku braku planu miejscowego odnośnie przeznaczenia budynku, jego wielkości ewentualnie m. in. kształtu dachu, jego kąta nachylenia.
W naszej kolekcji jest dom C01 "Pod tęczą" o powierzchni 52,2 m2 w technologii tradycyjnej. Jest to budynek parterowy z wydzieloną częścią dzienną, 2 sypialniami i łazienką. Dom posiada wersję w szkielecie drewnianym. Technologia szkieletu drewnianego skraca czas inwestycji. Jest to prosty budynek o zwartej bryle na bazie prostokąta z dachem dwuspadowym, ekonomiczny w budowie i użytkowaniu.
W stale uzupełnianej kolekcji budynków gospodarczych występują budynki z częścią mieszkalną.
Przykłady budynków parterowych:
-G35 o pwierzchni 47,0 m2,
-G31 o powierzchni 47,4 m2 z dachem czterospadowym,
-G15a o powierzchni 50,2 m2,
-G15b o powierzchni 52 m2,
-GC71 o powierzchni 53,8 m2,
-G32c o powierzchni 55,8 m2 (budynek może być zlokalizowany w granicy działki).
Budynek G27a posiada poddasze do zagospodarowania. W ramach adaptacji projektu do warunków miejscowych należy zmienić nazwę i przeznaczenie budynku gospodarczego na mieszkalny.