Problem z wilgocią. Czy muszę docieplić dom?

2011-03-21 14:26

Witam ponownie, dziękuję za szybką odpowiedź. tylko tak jak już wcześniej pisałem w ścianie jest już wełna mineralna na parterze 4cm a na piętrze 5 cm, a na fajer murze nie ma czy można zastosować na zewnątrz jeszcze raz ? Jak obliczyć ten współczynnik ? Jaką grubość tej wełny polecacie Państwo w moim przypadku ? I czy ta wełna nie ulega odkształceniu - chodzi mi o to jak np ktoś uderzy w ścianę, dotknie ręką nie wiem spadnie grad na ścianę, zostanie uderzona piłką, czy nie zostaną widoczne dziury ? Czy jest ona twarda(taka jak styropian) czy miękka jak wata. Tylko ta wilgoć jest w rogach domu ale w wewnątrz nie na zewnątrz. Czyli wykluczacie Państwo całkowicie ocieplenie domu styropianem ? Ja osobiście trochę się obawiam takiego rozwiązania, które zostało mi zaproponowane, gdyż tak nie zajmuję się tym na co dzień ale sąsiedzi, którzy w środku ścian mieli styropian nie ocieplali już z zewnątrz tylko normalnie wygładzili ściany masą i nałożyli tynk silikonowy. Czy takie rozwiązanie nie wchodzi w grę ? Gdyż tak jak wcześniej pisałem czy dając tak jakby drugą warstwę tej wełny mineralnej (oddzieloną pustakiem na parterze i cegła na piętrze) nie spowoduję pogorszenia sytuacji z wilgocią ? Czekam na odpowiedź

Izolacja powinna być na całej powierzchni ścian zewnętrznych. Współczynnik i grubość izolacji można obliczyć ściągając program KI Therm ze strony www.knaufinsulation.pl [knaufinsulation.pl].
Wełna nie ulegnie odkształceniu, ponieważ jest wełną twardą. Wełna ma wyższy stopień paropszepuszczalności od styropianu.

Pozdrawiam
Knauf Insulation