Uwagi do montażu i jakości okien

2013-10-15 17:35

Mam pytanie dotyczące montażu i jakości okien. Czy muszę przyjąć okna, które mają krzywe, pofalowane a nawet przerwane uszczelki? Okna są niewyregulowane, część z nich bardzo ciężko się otwiera. Gdzieniegdzie mają zarysowania na ramach. W niektórych oknach w ramce dystansowej są umieszczone kołki, dodam że są krzywe, powyginane i wyglądają fatalnie. Do czego one służą? Czy mogę zażądać wymiany tych okien na takie bez tych korków. Czy pracownicy montujący mogą na terenie budowy dokonać przełożenia szyb z ramy do ramy i czy w momencie wykonywania tej czynności nie stanie się nic złego?

1. Uszczelki powinny być oczywiście na całym obwodzie danego element, bez przerw. Natomiast mogą być pofalowane, gdyż zakłada się je z naddatkiem.

 

2. Okna po zamontowaniu powinny być wyregulowane i przekazane klientowi w stanie umożliwiającym im swobodne i pełne użytkowanie.

 

3. Korki na ramkach dystansowych wewnątrz pakietów szybowych to pozostałość po procesie wypełniania przestrzeni międzyszybowej gazem. Tak dawniej wyglądały wszystkie szyby, teraz stosuje się komory, w których pakiety szybowe wypełniane są gazem, co pozwoliło na wyeliminowanie koreczków. To nie jest wada czy błąd, co innego, jeżeli sprzedawca zapewniał, że ich nie będzie.

 

4. Szyby można przekładać wielokrotnie bez szkody dla jakości samej szyby, czy całego okna.

 

Pozdrawiam, Stanisław Szewczyk Kierownik Serwisu OKNOPLAST Sp. z o.o.