Czy jest możliwe odwrotne ułożenie pakietu szybowego w oknach PCV?

2013-10-07 12:24

Czy jest możliwe, że szyby (pakiety szyb) w oknach PCV dwuszybowych są wstawione odwrotnie? Czyli, że trzeba je wyjąć, obrócić i wstawić ponownie? Okna strasznie przepuszczają zimno, a latem ciepło. Po przyłożeniu dłoni do szyby zimą, nie dotykając jej, czuć niesamowity ciąg chłodnego powietrza. Latem przy świecącym słońcu pomieszczenie niesamowicie szybko się nagrzewa, a zimą szybko wyziębia. Dopóki grzeją kaloryfery jest zimą ok, pomieszczenie jest ciepłe, po wyłączeniu ogrzewania w ciągu pół godziny temperatura potrafi spaść z 21 do 18°C. Czy jest sposób na sprawdzenie tego, czy szyby są wstawione prawidłowo czy odwrotnie. Dziękuję za odpowiedź.

Możliwe jest odwrotne ułożenie pakietu szybowego. Należałoby sprawdzić dwie rzeczy:

- ułożenie pakietu szybowego (generalnie nie powinno to być przyczyną zjawiska, które zostało opisane, ale może coś pomóc),

- szczelność pakietu szybowego i ewentualnie stężenia gazu w komorze, które powinno wynosić minimum 85 %. Jeżeli wartość ta jest mniejsza, wówczas szyba może nie posiadać parametrów termicznych jakie są dla niej deklarowane.

Pozdrawiam, Grzegorz Bułat Kierownik Działu Technologicznego OKNOPLAST Sp. z o.o.