Ocieplenie domu z betonu komórkowego - ściany, dach, fundamenty, podłoga na gruncie

2011-03-11 12:36

Zamierzam budować dom jednorodzinny z poddaszem użytkowym z cegły ytong 24/600/ i ocieplić 15 lub 20 cm styropianem - jakie będzie U dla takich ścian? Dach pokryty będzie blachodachówką - zastanawiam się nad ociepleniem dachu wełną grubość 30-35 cm w dwóch warstwach tak aby zasłonić krokwie - jakie będzie U dla dachu? Na podłogę na gruncie (ogrzewanie podłogowe) będzie położone 20 cm styropianu, na poddaszu (również ogrzewanie podłogowe) - 15 cm styropianu - czy to nie za mało przy ogrzewaniu podłogowym? Proszę o podpowiedź jaką grubość izolacji i jaki materiał zastosować przy ocieplaniu fundamentów?

Oto wielkości współczynnika U w zależności od grubości warstwy ociepleniowej:
- ytong + styropian SILVER fasada 15 cm U=0,20 W/m2K
- ytong + styropian SILVER fasada 20 cm U=0,16 W/m2K
- ytong + styropian PLATINUM PLUS fasada 15 cm U=0,163 W/m2K
- ytong + styropian PLATINUM PLUS fasada 15 cm U=0,13 W/m2K
Na ściany polecam zdecydowanie Platinum Plus fasada, co widać przy parametrze U. Płyty Platinum należy kleić klejami z systemu Platinum (kompletny system ociepleniowy).
Podłoga na gruncie - płyty STANDARD dach-podłoga grubości 15 cm. To wystarczająca grubość, ponieważ grunt pod budynkiem nie ma tak niskiej temperatury w zimie jak na zewnątrz budynku.
Ściany fundamentowe proszę ocieplić płytami SILVER fundament grubości... (w zależności od grubości ocieplenia na ścianie tak by cokół był schowany pod fasadę ściany)
Niestety nie prowadzimy sprzedaży wełny, więc w tej kwestii nie jestem w stanie pomóc.