Jak docieplić dom, aby nie powstała pleśń lub grzyb?

2015-03-02 12:58

W 2011 roku został wybudowany dom. W skład ściany zewnętrznej domu wchodzi, od wewnątrz, pustak połówka pianowy + styropian 5 cm + na zewnątrz max cały. Czy mam na zewnątrz jeszcze dodatkowo ocieplać styropianem? Jeśli tak, to jakim i ile cm? Jak dodatkowo ocieplić dom? Obawiam się wychodzenia pleśni i grzybów po dociepleniu domu.

W przypadku budynków już użytkowanych, a wymagających ocieplenia, najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie płyt styropianowych TERMONIUM PLUS fasada (styropian grafitowy), który cechuje się dużo lepszymi właściwościami izolacyjnymi (o. 40% lepsze niż zwykły styropian) i zapewnia lepszą ochronę cieplną budynku przy mniejszej grubości styropianu. Grubość ocieplenia powinna być optymalna, najlepiej jak dobór będzie poprzedzony stosownymi obliczeniami (jakie korzyści będą wynikały z ocieplenia i jaki będzie koszt wykonania ocieplenia).

 

Z praktyki stosowanych rozwiązań wynika, że grubość styropianu (TERMONIUM PLUS fasada) nie powinna być w takim przypadku mniejsza niż 10 cm. Płyty najlepiej zastosować w kompletnym systemie ociepleniowym TERMO ORGANIKA, co zapewnia gwarancję prawidłowego dopasowania i kompatybilności wszystkich składników systemu jakimi są: tynki, kleje, styropian, grunt, siatka.