Klimatyzacja na poddaszu. Czy montaż klimatyzatora się opłaci?

2011-04-07 12:45

Czy klimatyzacja zainstalowana na poddaszu, na którym w ciepłe dni panuje bardzo wysoka temperatura - dużo wyższa niż na zewnątrz - zda egzamin? Czy można zamontować ją w przedpokoju, a nie w pokojach (mam małe dzieci i nie chciałabym montować klimatyzacji w ich pokojach)?

Z reguły na poddaszach, ze względu na położenie, jest największa kumulacja ciepłego powietrza i założenie tam instalacji klimatyzacyjnej w celu stworzenia komfortowych warunków jest jak najbardziej wskazane.
Założenie klimatyzatora w przedpokoju, holu, nawet o dużej mocy/dużej wydajności spowoduje głównie schłodzenie przedpokoju, natomiast nie ma gwarancji, że schłodzone zostaną pozostałe pokoje. Z praktyki wynika, że jest to możliwe jednak dopiero po dłuższym czasie i pełnym otwarciu drzwi pozostałych pomieszczeń, wówczas temperatura może nieznacznie się obniżyć.
Obecne klimatyzatory wyposażone są w wiele udogodnień. np. filtry antybakteryjne, możliwość nastawienia poziomu i kierunku nawiewu, co pozwala stosować je również w bardzo wymagających warunkach. Aktualnie na rynku znajdują się także klimatyzatory z funkcją nawilżania, co pozwala uniknąć przesuszenia pomieszczeń. Myślę, ze w tej sytuacji warto zapoznać się z ofertą rynkową w tym zakresie, a także skorzystać z porady firmy instalacyjnej. Listę naszych partnerów znajdzie Pani na stronie www.daikin.pl [daikin.pl] w zakładce 'sieć dystrybucyjna'.

Daikin Airconditioning Poland Sp. zo.o.