Generator ciągu

2011-03-30 15:44

Mam pytanie, dotyczące generatora ciągu kominowego. Jak łatwo się domyślić, mam problem z ciągiem w kominku, a konkretnie pojawia się ciąg wsteczny. Przy otwartym oknie jest ok. Doprowadziłem powietrze do wkładu, zamontowałem dwa nawiewniki w ramie okna i nie widzę większej poprawy! Najprawdopodobniej komin jest za niski, a nie mogę go przedłużyć. Czy generator ciągu, faktycznie tak jak oferuje producent, niezależnie od długości przewodu kominowego i warunków atmosferycznych wytworzy właściwy ciąg kominowy?

Nie wiem o jakim generatorze konkretnie Pan pisze, nie mniej takie urządzenie powinno poprawić sytuację. Jak jednak widać problem rozwiązuje otwarcie okien, a więc zapewnienie dopływu większej ilości powietrza. Proszę sprawdzić czy nawiewniki, o których Pan wspomina w ogóle pracują (tzn. czy są otwarte). Jeśli są to nawiewniki higrosterowane może się zdarzyć, że z powodu małej wilgotności są po prostu zamknięte.
Druga sprawa to liczba nawiewników, która może być zbyt mała, aby spełnić zapotrzebowanie na dopływ powietrza. W zapytaniu jest zawartych zbyt mało informacji, aby określić konkretnie ile i jakich nawiewników należy użyć. Jest to zależne od wielkości i rozkładu pomieszczeń oraz od urządzeń kuchennych, sanitarnych i grzewczych zainstalowanych w mieszkaniu.