Jak właściwie docieplić sufit w łaźni?

2014-03-02 21:02

W łaźni na około 80 osób na 2 zmiany, skrapla się para wodna i pojawia się grzyb. Wentylacja niewiele pomaga. Nad stropem znajduje się jeszcze jedna kondygnacja. Czy pomoże ocieplenie wewnętrzne stopu odpowiednim materiałem (np.: kasetonami sufitowymi ze styropianu być może pokrytymi nieporowatym materiałem łatwym do czyszczenie i odkażania)? Planuję remont i instalację klimatyzacji z odzyskiem ciepła. Jaki materiał dobrać na strop?

Wprowadzenie izolacji termicznej od wewnątrz niewiele pomoże. Para wodna wykraplać będzie się pod "kasetonami ze styropianu" na zimnej powierzchni stropu i tam dalej będzie pojawiał sie grzyb. O wiele skuteszcziejsza byłaby izolacja termiczna na stropie. A na suficie paroizolacja, która zatrzymywałaby wilgoć w pomieszczeniu i koniecznie bardzo sprawna wentylacja.

 

Jeżeli pomieszczenia powyżej są nieogrzewane lub słabo ogrzewane wówczas po gruntownym remoncie sufitu, połaczonym ze skuciem tynku i odgrzybieniem, można wprowadzić izolację termiczną i od dołu pokryć ją bardzo szczelną folią paroizolacyjną oraz płytami gipsowo-kartonowymi, przeznaczonymi do mokrych pomieszczeń. Ale i tu należy wprowadzić bardzo skuteczną wentylację zaprojektowanę przez projektanta branży wentylacyjnej i klimatyzacyjnej, który we właściwy sposób zaprojektuje nawiew i wywiew powietrza do łaźni.