Docieplenie starego domu styropianem. Jaką grubość ocieplenia wybrać?

2013-10-10 23:44

Dom został wybudowany na początku lat 80-tych, parterowy, dach dwuspadowy. Ściany wykonane są w następującej "konfiguracji": od wewnątrz pustak żużlowy 24 cm, pustka ciągła 3 cm, od zewnątrz pustak żużlowy 12 cm. Z zewnątrz nieotynkowany, wewnątrz tynk gipsowy.   Chciałbym go ocieplić styropianem grubości około 12 cm od zewnątrz, metodą lekką-mokrą. Czy taka izolacja wystarczy i czy nie będę miał problemów z przemarzaniem bądź wilgocią? Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam.

Najlepiej jeżeli budynek obejrzy np. audytor energetyczny na miejscu, który pomoże wybrać najlepsze rozwiązanie i pomoże ocenić stan przegrody oraz nośność ściany osłonowej. W przypadku gdy pustka w przegrodzie jest niewentylowana to docieplenie od strony zewnętrznej zmniejszy straty ciepła i w tym przypadku warto rozważyć takie rozwiązanie. Im mniejsze straty ciepła tym mniejsze rachunki za energię. 12 cm wystarczy, żeby spełnić wymagania obecnie obowiązujących przepisów.

 

Jednak podejmując takie prace warto rozważyć czy nie zainwestować nieznacznie większych pieniędzy w większą grubość materiału lub lepszą jego jakość. W ofercie naszej firmy Termo Organika znaleźć można produkt o nazwie PLATINUM PLUS fasada. Zastosowanie 12 cm styropianu PLATINIUM PLUS fasada daje efekt jak przy użyciu 15 cm zwykłego styropianu.