Dobudowa dodatkowego pomiesczenia do domu. Czy wymaga pozwolenia?

2017-09-25 15:49

Kupiłem niedawno stary drewniany dom. Chciałbym dobudować do niego jeden pokój. Przy okazji zamierzam wymienić w domu dwie ściany drewniane na ściany murowane. Czy bedzie to wymagało pozwolenia na budowę?

Zgodnie z art. 29. ust. 1. pkt 1a) oraz ust. 2. pkt 1b) ustawy Prawo budowlane -  pozwolenia na budowę nie wymaga budowa oraz przebudowa budynków mieszkalnych jednorodzinnych, których obszar oddziaływania mieści się na działce. Należy niezależnie od procedury (zgłoszenia, czy uzyskania pozwolenia na budowę) skontaktować się z uprawnionym projektantem. Projektant określi obszar oddziaływania inwestycji i wykona projekt rozbudowy i przebudowy obiektu.