Czy regulator ciągu kominowego trzeba co jakiś czas czyścić?

2016-09-02 16:10

Ja mam takie pytanie: Czy regulator ciągu kominowego trzeba co jakiś czas konserwować/czyścić i na czym to polega? Jeśli tak, to czy można to zrobić samodzielnie?

Regulator Ciągu Kominowego Smartflow to urządzenie łączące w sobie niesłychane właściwości – z jednej strony bowiem, jest skuteczny (co zresztą potwierdziły liczne badania i testy przeprowadzane w niezależnych laboratoriach), a z drugiej wyróżnia się niesamowitą prostotą. Oczywiście, prostota w tym wypadku nie oznacza banału! To proste w swojej budowie urządzenie zostało jednak zaprojektowane w taki sposób, aby przynosiło możliwie najlepsze efekty.

 

Z uwagi na swoją konstrukcję, w której nie ma żadnych ruchomych elementów, Regulatora Smartflow nie trzeba poddawać żadnym szczególnym pracom konserwującym czy czyszczącym. W praktyce wystarczy przeczyścić regulator przy okazji cyklicznego przeglądu przewodu kominowego. Co ważne, czyszczenie komina jak i samego regulatora nie wymaga demontażu urządzenia. Czynność ta, będąca właściwie tylko kosmetyką, sprowadza się zwykle do przetarcia zwilżoną ścierką metalowej konstrukcji w celu usunięcia pozostałości sadzy – której zresztą nie będzie zbyt wiele – będą to zaledwie jej śladowe ilości. Częstotliwość wizyty kominiarza regulują zresztą stosowne przepisy. Zależy to także od rodzaju paliwa i przeznaczenia komina. Stan komina należy bezwględnie kontrolować . Nie powinno się przy tym robić tego samemu, a zalecamy powierzenie tego specjalistom, czyli kominiarzom.