Czy można malować blachodachówkę powlekaną powłoką poliestrową?

2012-10-10 17:56

Witam, mam pytanie jak w temacie: Czy możba malować blachodachówkę powlekaną powłoką poliestrową? Czy w przypadku zadrapań takiej blachodachówki po gradobiciu jest możliwa jakaś technologia zabezpieczenia przed korozją?

Uszkodzenia powłoki ochronnej powinny być jak najszybciej naprawione. Przede wszystkim należy bardzo dokładnie obejrzeć pokrycie, czy nigdzie nie pojawiła się rdza. Takie miejsca należy dokładnie oczyścić i zamalować farbą zaprawkową w kolorze pokrycia. Jest to jednak rozwiązanie w przypadku niewielkich uszkodzeń powłoki. Jeżeli jest potrzeba renowacji całego dachu, radzilibyśmy zlecić to fachowcom – obecnie jest wiele firm specjalizujących się w tego typu usługach, które udzielają kilkuletniej gwarancji na wykonaną pracę.
Renowacja dachu składa się z kilku etapów: oczyszczenia połaci i usunięcia korozji (do tej ostatniej czynności używa się szlifierki z odpowiednią drucianą szczotką). Wolne od rdzy miejsca należy od razu zabezpieczyć podkładem antykorozyjnym. Następnie – po uprzednim umyciu i odtłuszczeniu dachu - można w końcu przystąpić do malowania całej połaci. Do tej czynności warto wybrać farbę dobrej klasy – pozytywnymi opiniami cieszą się np. farby Radach lub Tikkurilla Emadur Poliuretan. Takie farby schną dość szybko, ale oczywiście na cały proces renowacji potrzeba kilku dni z odpowiednią pogodą.


tylko mailem