Z czego budować dom? Jaki materiał wybrać?

2011-04-15 11:24

W maju będziemy kupowali cały materiał na budowę domu i nadal nie jesteśmy pewni z czego budować!!?? Co będzie ciepłe i zarazem odporne na wilgoć? Chcemy od razu ocieplić ściany. Z czego wykonać ścianki działowe (salon z antresolą, więc zależy nam na wyciszeniu)?

Niezależnie od zastosowanego materiału (czy jest to beton komórkowy, czy ceramika, czy jakiś inny materiał) zawsze wykonuje się odpowiednie zabezpieczenie za pomocą warstw hydroizolacyjnych. Przed podciąganiem kapilarnym od ścian fundamentowych ściany parteru chronione są warstwą hydroizolacji ze specjalnej folii lub papy. Z zewnątrz ściany chroni tynk. Także ściany są zabezpieczone przed wilgocią.

Można wybrać wariant budowania ścian jednowarstwowych lub ścian z dociepleniem.
Jeśli ściany jednowarstwowe, to proponuję zastosować bloczki SOLBET Ideal 42 cm. Można też wybrać drugi wariant, czyli ściany bloczki SOLBET Optimal 24 cm o klasie gęstości 600 (mogą być profilowane na pióra i wpusty lub bez profilowania).

Jeśli chodzi o kwestię akustyki w obrębie jednego mieszkania, to jest ona zdeterminowana przez otwory drzwiowe i ciągi komunikacyjne. Pomimo, że wykona się ściany, które będą izolować akustycznie, to i tak dźwięki będą się przedostawać ww. drogami.

Pozdrawiam
Tomasz Rybarczyk