Kwiaty balkonowe: najpopularniejsze rośliny balkonowe zwisające. Zdjęcia kwiatów

2013-04-16 14:34 Opracowanie: redakcja serwisu

Kwiaty balkonowe zwisające to znakomity pomysł na dekorację balkonu. Poznaj najpopularniejsze kwiaty balkonowe zwisające. Poznaj rośliny balkonowe zwisające, które najlepiej sprawdzą się na twoim balkonie. Zdjęcia kwiatów balkonowych zwisających do dekoracji balkonu.

W ofertach sklepów i centrów ogrodniczych co roku znajdziemy wiele kwiatów balkonowych, wśród których na uwagę zasługują rośliny balkonowe zwisające. Ich długie, przewieszające się pędy, w wiekszości obsypane kwiatami, stworzą piękną dekorację balkonu.
Aby kwiaty balkonowe zwisające były dobrze wyeksponowane, najlepiej posadzić je w wiszących pojemnikach, w wysokich donicach albo w skrzynkach balkonowych powieszonych na balustradach lub ustawionych na wysokim parapecie. Wtedy pędy roślin balkonowych będą mogły swobodnie zwisać, pozwalając nam cieszyć się całym swoim pięknem, a przy tym będą miały zapewnioną swobodę wzrostu.

Warto pamiętać, aby nie wieszać pojemników z kwiatami balkonowymi zwisającymi w miejscach na balkonie narażonych na porywiste wiatry, które mogą one uszkodzić rośliny, szczególnie gatunki o kruchych pędach (takich jak surfinie czy pelargonie).

Najpopularniejsze kwiaty balkonowe zwisające

Do najpopularniejszych kwiatów balkonowych zwisających należą:

  • Pelargonia zwisająca – do wyboru jest wiele odmian o kwiatach w różnych kolorach, są odmiany o kwiatach pojedynczych i pełnych. Pelargonie zwisające znakomicie nadają się do tworzenia kompozycji balkonowych: można w jednym pojemniku posadzić same pelargonie albo połączyć je z innymi kwiatami balkonowymi.
  • Fuksja – odmiany o zwisających pędach najlepiej posadzić pojedynczo w wiszących pojemnikach. Do wyboru jest wiele odmian o różnorodnych kwiatach.
  • Plektrantus – u tej rośliny nie kwiaty, ale liście są ozdobą. Zwisające pędy plektrantusa (zwanego tez komarzycą) pięknie komponują się z roślinami o ozdobnych kwiatach.
  • Begonia zwisająca – do wyboru jest wiele odmian begonii o różnych barwach kwiatów, pojedynczych lub pełnych. Begonie nie nadają się na bardzo nasłonecznione balkony, bowiem ostre słońce może poparzyć ich liście.
  • Surfinia – w ostatnich latach robi furorę wśród kwiatów balkonowych. Na rynku jest mnóstwo odmian surfinii o zwisających pędach, obficie obsypanych kwiatami w różnych kolorach – pojedynczymi bądź pełnymi. Kwiaty niektórych odmian są pachnące.
  • Uczep (bidens) – jego intensywnie żółte kwiaty znakomicie nadają się do ozdoby balkonu.
  • Bacopa – roślina balkonowa o delikatnych białych kwiatach dobrze prezentuje się w kompozycjach z innymi roślinami balkonowymi.
  • Lobelia – są odmiany o zwisających pędach. Obsypane niebieskimi, różowymi czy białymi kwiatami lobelie doskonale komponują się z innymi roślinami balkonowymi.

Zobacz zdjęcia najpopularniejszych kwiatów balkonowych w aranżacjach

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE