Uprawa rzodkiewki w ogrodzie. RZODKIEWKA uprawa w gruncie: poradnik

2016-04-02 1:41 Opracowanie: redakcja serwisu

Uprawa rzodkiewki w gruncie: poradnik. Rzodkiewka to warzywo znane jako jedna z najpopularniejszych nowalijek. Rzodkiewka jest chętnie sadzona w przydomowych ogrodach warzywnych – jest łatwa w uprawie. Jak uprawiać rzodkiewkę w ogrodzie. Uprawa rzodkiewki - to warto wiedzieć!

Rzodkiewka (łac. Raphanus sativus) to popularne warzywo często i chętnie uprawiane w przydomowych warzywnikach. Rzodkiewka jest bogata w witaminy (C i z grupy B) oraz w składniki mineralne (wapń, fosfor, żelazo), a przy tym jest niskokaloryczna. Uprawa rzodkiewki w gruncie nie jest trudna, dlatego warto ją posadzić w ogrodzie, by cieszyć się smakiem własnych warzyw.

Uprawa rzodkiewki w ogrodzie

Uprawa rzodkiewki: wysiew i stanowisko. Rzodkiewkę można wysiewać do gruntu cały sezon, począwszy od wczesnej wiosny. Rzodkiewka wymaga stanowisk słonecznych, na zacienionych nie urośnie. Najlepsza gleba do uprawy rzodkiewki w gruncie jest lekka, zasobna, przepuszczalna, o niskiej zawartości azotu.
Nasiona rzodkiewki wysiewa się bezpośrednio do gruntu. Przed wysiewem nasion ziemię na grządkach przeznaczonych pod rzodkiewkę należy zasilić nawozami mineralnymi. Nie należy uprawiać rzodkiewki w tym samym miejscu po warzywach kapustnych.

Uprawa rzodkiewki w gruncie: pielęgnacja. Podczas wzrostu należy przerywać sadzonki (zalecana rozstawa roślin wynosi od 10 do 20 cm między rzędami i od 2 do 4 cm w rzędach), systematycznie odchwaszczać grządki i spulchniać ziemię w międzyrzędziach.
Rzodkiewka wymaga dostatecznej ilości wody w podłożu – trzeba ją podlewać regularnie, ale niezbyt obficie. Rzodkiewkę zbieramy po 3–4 tygodniach od siewu. Rzodkiewki zostawione w gruncie zbyt długo mogą być sparciałe, dlatego lepiej je zbierać zaraz po dojrzeniu.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE