Pąki storczyka opadają [Porada eksperta]

2013-01-10 13:04

Witam, mam storczyka Phalaenopsis, kwitł przepięknie, jesienią zaczął puszczać nowy pęd - byłam bardzo zadowolona, bo ten pęd był bardzo długi, naliczyłam aż 13 pączków. Niestety zostało już tylko 5, bo cała reszta opadła ("zmarszczyły się" i opadły). Nie wiem, czym to jest spowodowane. Dodam, że mieszkam w domu i praktycznie pół dnia jest zimno, bo nikt w domu nie pali, dopiero po godz 16.00 ogrzewamy dom. Czy to, że pączki opadły może być spowodowane różnicą temperatur?

Grażyna Siemińska
Radzi: Grażyna Siemińska

Od lat jej życiem rządzą storczyki i ich fotografowanie. W niewielkim mieszkaniu zgromadziła już ponad 700 gatunków. Nie ma już miejsca na kolejne, te obecne rozrastają się, a i tak nie potrafi się oprzeć kolejnym okazom. To rośliny wymagające sporo wiedzy o ich naturalnych siedliskach i nieco innego podejścia do uprawy kwiatów.

Witam. Tak, to bardzo prawdopodobne, że zimno zaszkodziło storczykowi. To raczej ciepłolubna roślina i przez cały dzień powinna mieć temperaturę 24-25 stopni Celsjusza, a nocą 3-4 stopnie mniej. Przyczyn opadania pąków może być więcej, o innych można przeczytać tu: http://www.storczyki.org.pl/uprawa/FAQ/article_2.php

Inne porady tego eksperta

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.