Pałeczki do nawożenia storczyków plus inny nawóz - czy to za dużo? [Porada eksperta]

2014-03-24 10:34
Storczyki
Autor: GettyImages Storczyki lubią stanowiska jasne, o rozproszonym świetle

Czy stosując nawóz w pałeczkach do storczyków można je jeszcze dodatkowo podlewać wodą z nawozem, czy nie będzie to za dużo i lepiej zdecydować się na jedno lub drugie? A może lepiej zakupić nawóz w aplikatorze?

Grażyna Siemińska
Radzi: Grażyna Siemińska

Od lat jej życiem rządzą storczyki i ich fotografowanie. W niewielkim mieszkaniu zgromadziła już ponad 700 gatunków. Nie ma już miejsca na kolejne, te obecne rozrastają się, a i tak nie potrafi się oprzeć kolejnym okazom. To rośliny wymagające sporo wiedzy o ich naturalnych siedliskach i nieco innego podejścia do uprawy kwiatów.

Pałeczki nawozowe do storczyków na pewno nie nadają się do podłoża grubego, takiego jak np. stosuje się do falenopsisa. Podlewanie od czasu do czasu takiego podłoża powoduje, że gwałtownie wzrasta stężenie nawozów w bardzo niewielkiej objętości, a to może po prostu spalić korzenie. Pałeczki można ewentualnie stosować do takich podłoży (i storczyków, oczywiście), które muszą stale być wilgotne. Natomiast pałeczki + dodatkowy nawóz to zdecydowanie za dużo. Storczyki lepiej mieć niedonawożone niż przekarmione. Nadmiar nawozów często skutkuje czernieniem końcówek liści.

Inne porady tego eksperta

Nasi Partnerzy polecają
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.