Dlaczego piwonia nie kwitnie? [Porada eksperta]

2020-06-02 11:00
Piwonie
Autor: thinkstockphotos.com Piwonie (peonie) są jednym z najpopularniejszych i najpiękniejszych kwiatów, jakie spotykamy w ogrodach. Kwitną na przełomie maja i czerwca

Dwa lata temu posadziłam piwonie, wszystkie są z jednego "sortu''. Okazało się, że kwitnie tylko jeden krzew, a pozostałe nie kwitną i nawet nie mają pąków. Bardzo proszę o odpowiedź, może jest coś czego nie wiem, bo od niedawna zajmuję się sadzeniem kwiatów.

Michał Mazik
Radzi: Michał Mazik

Specjalista w zakresie uprawy roślin zielarskich oraz warzyw. W trakcie kariery zawodowej zajmował się: zakładaniem ogrodów (Polska), produkcją roślin ozdobnych i poradnictwem w centrach ogrodniczych (USA), pracą w sadach sadach (Anglia, Włochy). Autor kilku książek ogrodniczych. Ogrodnik z wykształcenia, zawodu i zamiłowania.

Proszę spróbować regularnie nawadniać piwonie i stosować nawozy z większą ilością fosforu oraz z mikroelementami. Przyczyną braku kwitnienia mogą być także ujemne temperatury - ale stosowanie nawadniania i nawożenia nie zaszkodzi. W roku już pewnie nie da się nic zrobić - ale zwiększy to szansę na zakwitnięcie w następnym.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE