Brązowe korzenie storczyka [Porada eksperta]

2018-11-28 14:03

Niedawno kupiłam swojego pierwszego storczyka i mam problem: czytałam na forach i słyszałam w poradnikach youtubowych, że korzenie powinny być zielone lub białe, a moje chyba są podgnite, ponieważ są brązowe. Stroczyka podlewam raz na tydzień lub rzadziej, bo wiem że storczyk nie lubi za często być podlewany. Chciałabym go przesadzić do nowego podłoża, ale nie wiem czy mam te zgiłe korzenie odciąć? Co zrobić, żeby on nie umarł?

Grażyna Siemińska
Radzi: Grażyna Siemińska

Od lat jej życiem rządzą storczyki i ich fotografowanie. W niewielkim mieszkaniu zgromadziła już ponad 700 gatunków. Nie ma już miejsca na kolejne, te obecne rozrastają się, a i tak nie potrafi się oprzeć kolejnym okazom. To rośliny wymagające sporo wiedzy o ich naturalnych siedliskach i nieco innego podejścia do uprawy kwiatów.

Witam. Przy wymianie podłoża zawsze wycinamy wszystkie zgniłe (lub zasuszone) korzenie. Być może u sprzedawcy był zbytnio podlewany. Jeżeli zostaną jeszcze jakieś zdrowe korzenie, to roślinkę powinno udać się uratować. Ale proszę WYRZUCIĆ osłonkę. Taka osłonka powoduje, że nie ma dostępu powietrza do korzeni od spodu doniczki i efektem ich zagniwanie. Proszę także poczytać o prawidłowej uprawie storczyka Phalaenopsis tu: http://www.orchidarium.pl/rodzaje/index.html

>>Przeczytaj też: Pielęgnacja storczyków w domu: temperatura, światło, podłoże

Inne porady tego eksperta

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.