Gładź szpachlowa - jak nakładać gładź szpachlową? Wideo "Murator Remontuje"
Najszybszy sposób na przygotowanie ściany do malowania to bezpyłowa gładź, która nie wymaga wcześniejszego gruntowania. Jak nakładać gładź szpachlową? Zobaczcie krok po kroku: od przygotowania produktu aż do idealnie gładkiej ściany. Zapraszamy do obejrzenia wideo!
Zobacz wideo! Gładź bez pyłu, bez stresu! Najszybszy sposób na przygotowanie ścian do malowania!
Partnerem odcinka jest Cekol – polski producent chemii budowlanej. W odcinku nałożymy CEKOL F-16 finisz bezpyłową gładź szpachlową. Do jej nałożenia wystarczyło kilkanaście minut.
W odcinku m.in.:
- Jak łatwo i szybko nałożyć gładź za pomocą wałka. Zobaczysz, że nie potrzebujesz specjalistycznych narzędzi ani umiejętności.
- Dlaczego gładź bezpyłowa to najlepszy wybór dla alergików i osób ceniących czystość.
- Jak uniknąć konieczności gruntowania ścian. Oszczędzisz czas i pieniądze!
- Jak uzyskać perfekcyjnie gładką powierzchnię. Dzięki naszym wskazówkom osiągniesz profesjonalny efekt.
Nie czekaj dłużej i zobacz, jak łatwo możesz odmienić swoje wnętrze! Koniecznie obejrzyj ten odcinek! @MuratorRemontuje/videos
Cykl "Murator Remontuje" - dla kogo jesteśmy?
Chcemy pomagać i rozwiązywać problemy projektowe, remontowe i wykonawcze. Jesteśmy dla wszystkich, którzy palą się do samodzielnych prac remontowych czy wykończeniowych. Chcą zdobyć praktyczną wiedzę dla lepszej współpracy z projektantami i ekipami wykonawczymi.
Zobacz wszystkie odcinki na youtube.com/@MuratorRemontuje
Gdzie zaplanować układanie gładzi szpachlowej
Gładź to rodzaj masy szpachlowej, którą pokrywa się całą powierzchnię ścian, a także sufity. Od tynku różni się tym, że jest nanoszona bardzo cienką warstwą. Ta minimalna grubość sprawia jednak, że podłoże pod gładź musi być w miarę równe, bo nie da się tą metodą zamaskować wgłębień większych niż 3 mm. Gładź możesz wykonywać na każdym podłożu mineralnym, z betonem włącznie. Gładź szpachlową da się ułożyć na starym tynku cementowym, cementowo-wapiennym, gipsowym, wapiennym – pod warunkiem że ma dość równą powierzchnię.
Zobacz też poradnik o tym: Jaką gładź szpachlową wybrać? Rodzaje gładzi szpachlowych