Czujki systemu alarmowego - instalacja alarmu

2010-12-27 0:00

W domach najczęściej stosuje się systemy alarmowe wyposażone w czujki ruchu zainstalowane w pomieszczeniach, do których można się dostać bezpośrednio z zewnątrz. W oknach tych pomieszczeń, w których po włączeniu alarmu mogą przebywać mieszkańcy, instaluje się kontaktrony.

By móc się swobodnie przemieszczać po domu mimo czuwającego alarmu, powinniśmy zdecydować się na tak zwaną ochronę obwodową. Wówczas nie stosuje się czujek ruchu w pomieszczeniach, ale na przykład kontaktrony we wszystkich oknach i drzwiach zewnętrznych, a dodatkowo czujki reagujące na tłuczenie szkła.

Inne rozwiązanie to ochrona obwodowa posesji, dzięki aktywnym barierom zainstalowanym w rogach działki. Emitowane przez nadajniki czujek wiązki fal podczerwonych tworzą niewidzialne bariery, których przekroczenie powoduje uruchomienie alarmu.

Chcąc ograniczyć liczbę fałszywych alarmów wywoływanych przez zwierzęta trzeba zastosować nadajniki emitujące wiele wiązek fal na różnych wysokościach. Alarm będzie się wtedy uruchamiał w chwili jednoczesnego przerwania kilku wiązek przez człowieka.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE