Jak zrobić latawiec - instrukcja
Zobacz, jak urozmaicić zabawę swoim dzieciom na plaży lub na łące. Wykonaj fantastyczny, papierowy latawiec według naszego projektu. To idealny przyrząd do spędzenia aktywnego popołudnia. Zobacz, jak zbudować latawiec w pięciu krokach.
As przestworzy - latawiec
Każdy kiedyś próbował zbudować latawiec, który miał podbić przestworza. Próby miały różny skutek, ale najważniejsza była dobra zabawa. Budowa latawca nie jest trudna, dlatego z twoją małą pomocą poradzi sobie z nią każde dziecko. Trudniejsze elementy możesz wykonywać ty.
Do zrobienia latawca potrzebujesz kilku elementów takich jak: cienki papier lub bibuła, sznurek, drewniane patyczki i trochę kleju. Połącz ulubione kolory i zrób długi ogon ze wstążkami. Zobacz jak postępować według naszej instrukcji. Życzymy dobrej zabawy!
Aranżacja pokoju dziecięcego sprzyjająca utrzymaniu porządku. Zobacz zdjęcia pokojów dziecięcych
Potrzebne będą:
- urządzenie wielofunkcyjne i palnik Dremel
- akcesoria: trzpień , tarcza tnąca do drewna, tarcza ścierna, uchwyt uniwersalny, zestaw wierteł
- pistolet do klejenia i sztyfty kleju bezbarwnego 7 mm
- deski lipowe, o grubości 2 mm i szerokości 1,3 cm
- papier lub bibuła
- krepina
- sznurek i mały
- plastikowy krążek
- pieczątka
- pisak
- puder do embossingu
Deskę lipową podziel na trzy kawałki o długości 61 cm. Wytnij 1 cm rowki na końcu każdej listewki. Wygładź krawędzie listew i otworów np. tarczą ścierną. Ułóż stos z trzech listew i zaznacz środek na zewnętrznej. Wywierć otwór o średnicy niewiele większej od używanego sznurka. Koniec sznurka o długości 61 cm przewlecz przez wywierconą w deskach dziurkę i zabezpiecz go supłem od spodu. Rozsuń deski tak, aby były oddalone od siebie równomiernie. Poprowadź sznurek od ramienia do ramienia, owijając każdy otwór na końcu ramienia szkieletu tworzącego gwiazdę tak, aby konstrukcja zachowywała kształt i umożliwiała zamocowanie papieru. Końce sznurka zawiąż na supeł, aby zabezpieczyć ramę
Narzędziem wielofunkcyjnym z uchwytem uniwersalnym i wiertłem precyzyjnym wywierć niewielkie otwory około pół centymetra od końca dwóch sąsiadujących ramion latawca, które umożliwią sterowanie latawcem w powietrzu. Utnij kawałek sznurka o długości 122 cm, złóż go na pół i zahacz o plastikowy krążek. Końce sznurka przewlecz przez otwory wywiercone w ramionach i zabezpiecz supełkami. Wolny koniec przywiąż precyzyjnie do plastikowego krążka. W ten sposób powstanie 3-ramienna konstrukcja. Aby zrobić pętlę do przymocowania ogona, wywierć kolejne dwa otwory po drugiej stronie szkieletu i przewlecz przez nie sznurek o długości 61 cm, zabezpieczając go supełkiem od spodu.
Wykonany szkielet przyłóż do papieru lub bibuły i zaznacz końce ramion ołówkiem. Cięcie przesuń o około 12 mm od zaznaczonych linii. Na jednej stronie papieru odciśnij wybrany motyw pieczątką, używając fluidu do embossingu. Motywy posyp pudrem do embossingu. Strzep nadmiar pudru z papieru i podgrzej go palnikiem palnikiem z końcówką do usuwania farby.
Odwróć ozdobiony papier i dopasuj do niego szkielet. Wzdłuż każdego ramienia wykonaj niewielkie nacięcia, które umożliwią złożenie papieru dookoła szkieletu. Użyj pistoletu do nałożenia kleju na sznurek przebiegający między ramionami. Złóż papier tak, aby schować sznurek i wzmocnić brzegi szkieletu. Zakończ, przyklejając papier do końca każdego ramienia. Dodatkowo nałóż kroplę kleju w połowie każdego ramienia i w punkcie centralnym, zabezpieczając jeszcze lepiej poszycie latawca.
Do zrobienia ogona latawca wykorzystaj kolorowy papier lub bibułę pociętą na paski o rozmiarach 3x14 cm. Papierowe paski skręć na środku i przyklej je pistoletem do sznurka o długości 3 m, w odległości około 6 cm. Ogon przywiąż do szkieletu. Sznurek nawinięty na szpulkę, umożliwiający sterowanie latawcem w powietrzu, przywiąż do plastikowego krążka.