Dlaczego wybór okuć okiennych jest tak ważny?

2021-10-06 15:50 Materiał sponsorowany
Roto Patio Inowa
Autor: Roto Okucia Roto NX w oknach to wygodne i niezawodne działanie, także dużych i ciężkich skrzydeł

Piękne, funkcjonalne, bezpieczne i niezawodne – takie powinny być nowoczesne okna. Potrzeby te najlepiej spełnią okna wyposażone w nowoczesne okucia rozwierno-uchylne Roto NX. Dzięki udoskonalonym funkcjom zabezpieczeń i wentylacji oraz podłączeniu do systemów inteligentnego domu pomogą nam w wielu codziennych sytuacjach.

Większe i cięższe skrzydła

Duże przeszklenia są synonimem nowoczesnej architektury. Ich bezpieczne działanie umożliwiają nowoczesne okucia, projektowane z myślą o coraz większych oknach. W systemie okuć obwiedniowych Roto NX udoskonalone zawiasy przenoszą obciążenia konstrukcji wysokich na 2800 mm, z ciężkimi pakietami szybowymi. Oznacza to wygodne i bezpieczne działanie okien na pełną wysokość pomieszczenia – od podłogi do sufitu – z wykorzystaniem specjalistycznych szyb o wysokiej izolacyjności cieplnej i dźwiękowej, hartowanego czy kuloodpornego. Maksymalna masa skrzydła z okuciem Roto NX sięga aż 150 kg!

Okucia Roto
Autor: Roto Praktyczne rozwiązania okucia Roto NX hamulec rozwarcia czy inteligentny zatrzask balkonowy tworzą komfortowy dom

Piękno tkwi w detalach

Estetyka okien jest ważnym aspektem przy ich wyborze, dlatego w oknach z okuciem Roto została dopracowana w każdym detalu. Zawiasy lakierowane proszkowo m.in. w kolorze białym lub tytanowym, są proste i eleganckie – bez wystających elementów nad skrzydłem i bez widocznych wkrętów. Możliwości dopasowania zwiększa szeroka gama kolorów osłonek. Okucie Roto NX umożliwia projektowanie także okien o nietypowych kształtach, np. łukowych i skośnych, spełniających indywidualne wymagania projektantów czy stosowanych w rewitalizowanych obiektach.

Okucia okienne Roto
Autor: Roto Udoskonalone zawiasy przenoszą obciążenia w oknach o wysokości do 2800 mm z ciężkimi szybami

Wygoda i szczelność na co dzień

Dzięki precyzyjnym kształtom i perfekcyjnemu dopasowaniu elementów, obsługa masywnych okien nie wymaga żadnego wysiłku. Skrzydła o dużej powierzchni z systemem Roto NX zachowują odporność na obciążenia i działanie wiatru w każdych warunkach pogodowych. Praktyczne rozwiązania: blokada błędnego położenia klamki, hamulec sterowany klamką, inteligentny zatrzask balkonowy czy możliwość integracji z systemami smart home ułatwiają codzienne użytkowanie i zwiększają komfort domowników.

Okucia okienne Roto
Autor: Roto Roto TiltSafe RC 2 – 3 antywyważeniowe zaczepy chronią przed wyważeniem nawet gdy okno jest uchylone

Zdrowy mikroklimat i bezpieczny sen

W każdym oknie z Roto NX możliwe jest ustawienie skrzydła w funkcji mikrowentylacji, dzięki czemu świeże powietrze dostaje się do pomieszczeń, gwarantując zdrowy i przyjemny mikroklimat. Komfortowe wietrzenie może być w pełni bezpieczne także nocą lub pod nieobecność w domu. Okno z funkcją bezpiecznego uchyłu Roto NX TiltSafe pozwala na intensywne wietrzenie domu bez obaw przed nieproszonymi gośćmi. Zabezpieczone certyfikowane okno stawia skuteczny opór przed wyważeniem przez okazjonalnego włamywacza (klasa RC2).

Okucia Roto
Autor: Roto W każdym oknie z okuciem Roto NX mikrowentylacja jest standardem
Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Pozostałe podkategorie