Projekt elewacji online za darmo. Oto najlepsze darmowe aplikacje do wizualizacji elewacji online

2024-04-23 14:33

W wyborze wyglądu domu pomaga wizualizacja projektu elewacji. Online za darmo możesz znaleźć narzędzia, które pozwolą wypróbować różne kolory i style, zanim podejmiesz ostateczną decyzję. Jak zaplanować kolor elewacji? Skorzystaj z tych aplikacji do projektowania elewacji.

Ocieplenie i wykończenie ścian zewnętrznych. Szkoła budowania

Spis treści

 1. Projekt elewacji online za darmo. Oto programy do projektowania elewacji ze zdjęcia
 2. Farby KABE „Pokoloruj dom i wnętrze”
 3. Wizualizator projektów Cedral
 4. TYTAN Kreator elewacji
 5. Weber color architect – koloryelewacji.pl
 6. Knauf Strefa Koloru
 7. KREISEL Konfigurator Fasad

Projekt elewacji online za darmo. Oto programy do projektowania elewacji ze zdjęcia

Wybierasz projekt elewacji? Online za darmo dostępne są liczne programy czy też aplikacje do wizualizacji elewacji. To proste w obsłudze narzędzia, które pozwalają przetestować różne rozwiązania i zobaczyć efekty na własne oczy – wystarczy wgrać zdjęcie domu albo skorzystać z gotowych projektów elewacji dostępnych w samej aplikacji. Projektowanie elewacji ze zdjęcia to przydatna opcja zarówno dla osób planujących budowę domu, jak i tych, którzy mają w planach modernizację czy remont domu.

W artykule opisujemy następujące programy do projektowania elewacji ze zdjęcia:

 • Farby KABE „Pokoloruj dom i wnętrze”,
 • wizualizator projektów Cedral,
 • TYTAN Kreator elewacji,
 • Weber color architect – koloryelewacji.pl,
 • Knauf Strefa Koloru,
 • KREISEL Konfigurator Fasad.

Wszystkie wymienione aplikacje do wizualizacji elewacji są całkowicie darmowe. Poniżej omawiamy każdy z tych konfiguratorów elewacji domu oraz możliwości, jakie oferuje inwestorowi.

Farby KABE „Pokoloruj dom i wnętrze”

Farby KABE „Pokoloruj dom i wnętrze” to proste i łatwe w obsłudze narzędzie do projektowania elewacji ze zdjęcia. Do kreatora można wgrać własną fotografię lub skorzystać z kilku przykładowych projektów domów. Aplikacja umożliwia wybór kolorów poszczególnych elementów – elewacji, stolarki okiennej i drzwiowej, dachu, dekoracji, rynien, ogrodzenia itd. Użytkownik może więc eksperymentować z różnymi opcjami. Jest też możliwość zmiany oświetlenia – można wybrać porę dnia i zobaczyć, jak wybrane barwy będą się prezentowały np. o zachodzie słońca.

Farby KABE „Pokoloruj dom i wnętrze”
Autor: farbykabe.pl Farby KABE „Pokoloruj dom i wnętrze” – farbykabe.pl/programy/pokoloruj-dom-wnetrze/

Wizualizator projektów Cedral

Wizualizator projektów Cedral pozwala przetestować różne materiały elewacyjne tej firmy. Efekty można sprawdzić na którymś z gotowych projektów domów lub na własnym zdjęciu. Dużą zaletą jest to, że wybiera się nie tylko sam kolor, ale konkretne produkty różniące się między sobą m.in. fakturą (np. wykończenia gładkie lub wytłaczane). Wyszukiwarka materiałów elewacyjnych posiada przydatne filtry ułatwiające przeglądanie dostępnych opcji. Można również dodawać do budynku elementy takie jak dekoracje czy rynny. Przydatną funkcją jest możliwość zapisania stworzonych wizualizacji na później, żeby wrócić do nich w wolnym czasie.

Wizualizator projektów Cedral
Autor: cedral.world Wizualizator projektów Cedral – visualizer-cedral-pl.ne.hu/visualizer/

TYTAN Kreator elewacji

TYTAN Kreator elewacji to jedno z bardziej rozbudowanych darmowych narzędzi do tworzenia projektu elewacji online. Za darmo można tu przetestować na własnym zdjęciu lub gotowym projekcie liczne produkty marki TYTAN – do wyboru jest wiele opcji kolorystycznych i faktur elewacji, a także materiałów (np. beton, deski, mozaika). Dodatkowo użytkownik ma możliwość wybrania stopnia pokrycia (np. 50%) oraz jasności tła, co może być przydatne np. podczas przemalowywania elewacji. Można nawet zdecydować, do jakiej wysokości zaznaczonej ściany ma zostać zastosowany dany efekt dekoracyjny, co pozwala zaprojektować np. mozaikę do połowy elewacji. Jest też opcja zapisu projektu na później oraz stworzenia szacunkowego kosztorysu wykonania zaprojektowanej elewacji.

TYTAN Kreator elewacji
Autor: tytan.com TYTAN Kreator elewacji – tytan.com/pl/strefa-architekta/kreator-elewacji/

Weber color architect – koloryelewacji.pl

Weber color architect – koloryelewacji.pl to prosty w obsłudze kreator wizualizacji elewacji online. Osoby pierwszy raz korzystające z narzędzia mają pod ręką przydatną instrukcję, a także darmowy poradnik na temat tego, jak zaplanować kolor elewacji. Samo narzędzie zawiera wszystkie opcje, których można się po nim spodziewać: możliwość wgrania własnego zdjęcia, bazę gotowych projektów domów oraz bogaty wybór produktów elewacyjnych Weber do przetestowania (w tym także efekt betonu, cegły, mozaiki itp.). Przydatnym dodatkiem jest suwak umożliwiający sterowanie nasyceniem barwy elewacji. Jedyny minus jest taki, że w niektórych przeglądarkach aplikacja działa dość powoli.

Weber color architect
Autor: koloryelewacji.pl Weber color architect – koloryelewacji.pl

Knauf Strefa Koloru

Knauf Strefa Koloru to darmowa aplikacja do wizualizacji elewacji, która pozwala łatwo przetestować kilkaset propozycji kolorystycznych i nie tylko. Program oferuje spory wybór gotowych palet kolorystycznych, które mogą posłużyć za inspirację. Można też samodzielnie wybrać barwę każdego elementu elewacji domu, przetestować rozmaite efekty czy poeksperymentować ze strukturą tynku. Na plus należy ocenić wygodne menu, pozwalające szybko cofać dokonane zmiany, wycinać w ścianie otwory drzwiowe czy okienne, powiększać i pomniejszać zdjęcie itp. Można też oczywiście zapisać projekt na później. Na końcu ten program do projektowania elewacji ze zdjęcia przeprowadza użytkownika przez kalkulator zużycia materiałów oraz rekomenduje konkretne produkty Knauf.

Knauf Strefa Koloru
Autor: knauf.pl Knauf Strefa Koloru – knauf.pl/narzedzia,elew

KREISEL Konfigurator Fasad

KREISEL Konfigurator Fasad oferuje możliwość wizualizacji projektu elewacji online. Co ciekawe, w aplikacji można bawić się zarówno elewacją, jak i wnętrzami domu. Pozostając w temacie elewacji, użytkownik ma do wyboru całą gamę produktów KREISEL i może testować wygląd rozmaitych elewacji, zmieniając kolor, strukturę tynku itp. Na plus należy ocenić imponującą liczbę opcji kolorystycznych do wyboru. Można pracować na własnej fotografii lub skorzystać z „gotowców”, wśród których znajdują się zarówno budynki bardziej tradycyjne, jak i nowoczesne domy jednorodzinne.

KREISEL Konfigurator Fasad
Autor: kreisel.colors-simulator.com KREISEL Konfigurator Fasad – kreisel.colors-simulator.com/simulator
Nasi Partnerzy polecają