| muratordom.pl » Wnętrza » Projekty i aranżacje » Jak urządzić mieszkanie na poddaszu? Projekt mieszkania na starym strychu

Jak urządzić mieszkanie na poddaszu? Projekt mieszkania na starym strychu

Adaptacja poddasza na pomieszczenie mieszkalne to nie lada wyzwanie. Zwłaszcza kiedy mamy do czynienia z zaniedbanym, starym strychem np. w wiekowej kamienicy. Udzielamy cennych rad jak zaprojektować mieszkanie na strychu. Zobacz kilka przydatnych pomysłów na poddasze, które mogą Cię zainspirować.

Aranżacja poddasza

Zazwyczaj na starych strychach zabytkowych kamienic znajdują się składziki rupieci i niepotrzebnych rzeczy. Niekiedy bywają zaadaptowane na pralnie i suszarnie bielizny. Nie jest tam zbyt czysto i zadbanie, więc przemiana tego miejsca w przytulne mieszkanko nigdy nie jest łatwa. Kuchnię i łazienkę trzeba budować od podstaw. Należy pamiętać również o doprowadzeniu na poddasze ogrzewania i wymianie okien dachowych, jeżeli jest to możliwe, na większe i szczelniejsze. Klimatyzacja jest prawdziwym wybawieniem podczas upalnych dni, zwłaszcza na dusznym strychu.

Aranżacja poddasza nie jest łatwa jeszcze ze względu na układ i spadzisty kształt dachu. Prawdziwą sztuką jest uczynienie z tych niedogodności atutów i stworzenie wrażania atrakcyjności wnętrza pod względem jego formy. Ciekawym pomysłem na poddasze jest stworzenie efektu otwartej powierzchni, dzięki nie sięgającym sufity ściankom działowym.

Stare z nowym

Jeżeli jest taka możliwość dobrym pomysłem jest uwidocznienie więźby dachowej w naturalnej, drewnianej formie. Aby uniknąć skojarzeń ze stylem rustykalnym można zrezygnować z drewnianej podłogi i wyposażyć wnętrze we współcześnie zaprojektowane meble i elementy wystroju. Tradycyjne szafy w korytarzu najlepiej zastąpić wnęką z systemem rurek na ubrania i wieszaków, co nada nowoczesnego wymiaru.

Dołącz do nas i bądź na bieżąco

Przeczytaj dodatkowo:
Komfortowe poddasze

Akcja poradnikowa o tym, jak dobrze wykończyć i urządzić poddasze, by zapewniało komfortowe warunki do...

Remont kuchni - Jak się przygotować? Ile to...

Remont kuchni to nie lada wyzwanie. Potrzeby jest dobry projekt, sprawdzony fachowiec i odpowiednie...

Kolor ścian 2017 - czyli kolor zielony w...

Poznaj najmodniejsze kolory ścian 2017. Radzimy, jak zaaranżować kolor zielony we wnętrzu. Z jakimi...

Sypialnia na poddaszu. Pomysły na ciekawą...

Sypialnia na poddaszu to dzisiaj standard. Kluczem do interesującej aranżacji sypialni pod skosami jest dobry...

Płytki cegłopodobne w nowoczesnych wnętrzach:...

Płytki cegłopodobne są ciekawą alternatywną dla tradycyjnej cegły. Aranżacja wnętrz z wykorzystaniem płytek...