| muratordom.pl » Wnętrza » Projekty i aranżacje » Jak urządzić mieszkanie na poddaszu? Projekt mieszkania na starym strychu

Jak urządzić mieszkanie na poddaszu? Projekt mieszkania na starym strychu

Adaptacja poddasza na pomieszczenie mieszkalne to nie lada wyzwanie. Zwłaszcza kiedy mamy do czynienia z zaniedbanym, starym strychem np. w wiekowej kamienicy. Udzielamy cennych rad jak zaprojektować mieszkanie na strychu. Zobacz kilka przydatnych pomysłów na poddasze, które mogą Cię zainspirować.

Aranżacja poddasza

Zazwyczaj na starych strychach zabytkowych kamienic znajdują się składziki rupieci i niepotrzebnych rzeczy. Niekiedy bywają zaadaptowane na pralnie i suszarnie bielizny. Nie jest tam zbyt czysto i zadbanie, więc przemiana tego miejsca w przytulne mieszkanko nigdy nie jest łatwa. Kuchnię i łazienkę trzeba budować od podstaw. Należy pamiętać również o doprowadzeniu na poddasze ogrzewania i wymianie okien dachowych, jeżeli jest to możliwe, na większe i szczelniejsze. Klimatyzacja jest prawdziwym wybawieniem podczas upalnych dni, zwłaszcza na dusznym strychu.

Aranżacja poddasza nie jest łatwa jeszcze ze względu na układ i spadzisty kształt dachu. Prawdziwą sztuką jest uczynienie z tych niedogodności atutów i stworzenie wrażania atrakcyjności wnętrza pod względem jego formy. Ciekawym pomysłem na poddasze jest stworzenie efektu otwartej powierzchni, dzięki nie sięgającym sufity ściankom działowym.

Stare z nowym

Jeżeli jest taka możliwość dobrym pomysłem jest uwidocznienie więźby dachowej w naturalnej, drewnianej formie. Aby uniknąć skojarzeń ze stylem rustykalnym można zrezygnować z drewnianej podłogi i wyposażyć wnętrze we współcześnie zaprojektowane meble i elementy wystroju. Tradycyjne szafy w korytarzu najlepiej zastąpić wnęką z systemem rurek na ubrania i wieszaków, co nada nowoczesnego wymiaru.

Przeczytaj dodatkowo:
5 pomysłów na cegłę klinkierową we wnętrzu

Klinkier to nie tylko tradycyjne, ceglane elewacje domów i murowane ogrodzenia. To materiał bardziej...

Drewno, kamień czy korek? Jakie wykończenie...

Wszyscy doskonale wiedzą, że to od wykończenia wnętrz zależy ostateczny klimat domu czy mieszkania. Nie...

Jak mieszkali bohaterowie książek z dzieciństwa?...

Sprawdź, jak znasz domy, których opisy pojawiały się w popularnych książkach.

Sypialnia na poddaszu. Pomysły na ciekawą...

Sypialnia na poddaszu to dzisiaj standard. Kluczem do interesującej aranżacji sypialni pod skosami jest dobry...

Sposoby na układanie płytek - galeria aranżacji...

Planujesz wykończenie mieszkania lub remont? Zobacz, jak układa się płytki ceramiczne. Podpowiadamy, jak...

Panele podłogowe imitujące naturalny kamień....

Panele podłogowe od lat cieszą się dużą popularnością. Do złudzenia przypominają naturalne materiały...