| muratordom.pl » Instalacje » Kominki i piece wolno stojące » Piec kominkowy czy grzejnik elektryczny - jakie dogrzewanie wybrać
Jak dokonać wyboru dodatkowego ogrzewania domu

Piec kominkowy czy grzejnik elektryczny - jakie dogrzewanie wybrać

Grzejnik elektryczny, piec kominkowy a może kominek gazowy - kiedy jeszcze za wcześnie na centralne ogrzewanie domu, można skorzystać z dodatkowego źródła ciepła. Możliwości jest wiele. I tylko od twoich preferencji zależy to, czy wybierzesz piec kominkowy, grzejnik elektryczny lub jeszcze inne rozwiązanie.

Autor: Piotr Mastalerz

Ogrzewanie elektryczne dobrze sprawdza się w małych pomieszczeniach

Autor: Piotr Mastalerz

Piec wolno stojący jest praktyczny i bardzo często elegancki

Kiedy minie gorące lato, a na dodatek z dnia na dzień zrobi się jesiennie: zimno i wilgotno, warto pomyśleć o tym, jak się dogrzać...
Na odpalenie centralnego ogrzewania jest jeszcze ciut za wcześnie i wszyscy mają nadzieję, że ciepłe dni jeszcze wrócą. Chłodne wieczory i zdecydowanie zimne noce dają się we znaki zmarzluchom, więc może... warto sięgnąć po rozwiązanie alternatywne.
Problemu nie mają ci, którzy zainstalowali w domach kominek lub piec kominkowy – tak zwane kozy. W chłodne wieczory rozpalają w kominku, pod warunkiem oczywiście, że maja odpowiednie drewno na opał. Jeśli jeszcze ktoś zdecydował się na system ogrzewania kominkowego – będzie miał ciepło w całym domu.

Innym rozwiązaniem jest przenośny grzejnik elektryczny. W razie potrzeby zawsze można je wyjąć, nagrzać pomieszczenie i... schować. Niewielkie, poręczne, zużywają niewiele prądu, są ekonomiczne i wydajne. Wybierać można między konwektorami, termowentylatorami, grzejnikami olejowymi lub promiennikami.

Zawsze też można zdecydować się na tani, ale nie bez wad przenośny ogrzewacz gazowy. Alternatywą są także kominki gazowe.

Przeczytaj dodatkowo:
Drewno opałowe. Jaki rodzaj drewna wybrać do...

W kominku nie wolno palić przypadkowym drewnem. Opał wymaga odpowiedniego przygotowania. Jakie powinno być...

Koza grzewcza na pelety czy drewno? W jaki...

Kozy grzewcze opala się głównie drewnem. Jednak dostępne są również urządzenia na pelety....

Rozprowadzanie ciepłego powietrza z kominka i nie...

Skutecznie rozprowadzanie ciepłego powietrza z kominka ma istotny wpływ na to, czy ogrzewanie kominkowe...

Nowczesny dom ogrzewany... piecem ceramcznym z...

Niezwykłe urządzenie grzewcze, które właściciela domu czyni niezależnym od prądu, gazu, węgla....

Jakie warunki musisz spełnić, aby przyłączyć...

Inwestując w zakup i montaż kozy grzewczej warto podłączyć ją do centralnego ogrzewania. Dzięki temu...

Jak czyścić kominek? Jak palić w kominku? Oto...

Palenie w kominku to sama przyjemność. Jednak później trzeba wyczyścić wnętrze kominka z sadzy,...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.