| muratordom.pl » Budowa » Podłogi i schody » Posadzka żywiczna w garażu. Jak układać posadzki epoksydowe krok po kroku.

Posadzka żywiczna w garażu. Jak układać posadzki epoksydowe krok po kroku.

Posadzkę żywiczną z żywicy epoksydowej wykonuje się w ekspresowym tempie. Wystarczy rozprowadzić ją wałkiem na odpowiednio przygotowane podłoże. Łatwo ją poźniej utrzymać w czystości, jest odporna na zanieczyszczenia i ścieranie. Zobacz, jak prosto wykonuje się posadzkę epoksydową.

Autor: WIM

Betonowa podłoga w garażu o powierzchni 20 m2 została zabezpieczona przed pyleniem się i plamami trwałą, zmywalną powłoką epoksydową. Koszt takiej posadzki to około 1000 zł. Na taką powierzchnię potrzeba 10-18 kg masy. Prace zajmują kilka godzin. Po 12 godzinach można użytkować garaż. Zabrudzenia na powierzchni posadzki epoksydowej powstałe podczas pracy zmywa się wodą.

Bezspoinowa posadzka żywiczna

Cienkowarstwowa powłoka epoksydowa to pomysł na praktyczną wierzchnią warstwę posadzki w garażu, kotłowni lub korytarzu. Zabezpieczy ona beton przed pyleniem się i brudzeniem. Jest trwała i odporna na zanieczyszczenia chemiczne, co ma duże znaczenie w pomieszczeniach gospodarczych narażonych na plamy z olejów i smarów. Powłoka epoksydowa jest bardziej wytrzymała na uderzenia niż tradycyjna posadzka z gresu, a w przypadku powstania uszkodzenia łatwo jest ją naprawić, robiąc małą zaprawkę cementową i malując punktowo odpryski masą epoksydową. Takiej posadzki się nie konserwuje. Nie wymaga ona żadnych lakierów ani impregnatów. Posadzkę można wykonać samodzielnie w kilka godzin bez używania specjalistycznego sprzętu, mając do dyspozycji podstawowe narzędzia – wiertarkę z mechanicznym mieszadłem oraz wałek i pędzel malarski.

Więcej o posadzkach epoksydowych przeczytasz w artykule "Cienkowarstwowa powłoka epoksydowa czyli ekspresowa posadzka w garażu"

Dołącz do nas i bądź na bieżąco

Przeczytaj dodatkowo:
Podkłady podłogowe. Czy zawsze wymagają zbrojenia?

Zanim wykonasz wylewkę podłogową, czyli podkład pod przyszłą posadzkę z desek, paneli, płytek lub innego...

Naturalne piękno na dłużej, czyli jak pielęgnować...

Drewno na podłodze to praktyczny i elegancki sposób na wykończenie wnętrza w dowolnym stylu. Jeśli...

Podkład na ogrzewaniu podłogowym. Który jastrych...

Nagrzewające się podłoże stawia przed podkładem podłogowym pewne dodatkowe wymagania. Taki jastrych musi być...

Anhydryt. Czy jest on dość wytrzymały na posadzki?

Wykonując podkład podłogowy, chcemy, aby był on jak najsolidniejszy. W końcu to na nim będzie położona...

Mikrocement na ściany i podłogi. Poznaj...

Mikrocement to ultra cienka zaprawa, która może zostać użyta do wykończenia podłogi lub ściany, często...