| muratordom.pl » Budowa » Oni już zbudowali » Projekt domu D08 Przestronny

Projekt domu D08 Przestronny

Osiem lat temu miałam wypadek samochodowy, w którym złamałam kręgosłup. Teraz poruszam się na wózku inwalidzkim. Potrzebowaliśmy więc wygodnego domu parterowego.

Z zawodu jestem pedagogiem, mój mąż Marek jest inżynierem. Mamy troje dzieci. Mieszkamy w Bytowie. Miasto jest ładnie położone, wokół jeziora, lasy i niedaleko do morza.

Na to, że wybraliśmy projekt domu D08 „Przestronny” wpłynęło kilka czynników. Podstawowym był fakt, że 8 lat temu miałam wypadek samochodowy, w którym złamałam kręgosłup. Teraz poruszam się na wózku inwalidzkim. Potrzebowaliśmy więc wygodnego domu parterowego. Zamówiliśmy projekt indywidualny. Był bardzo ładny i spełniał nasze oczekiwania. Jednak jego realizacja była dla nas za droga.

Zaczęliśmy szukać innego projektu. Zainteresował nas dom „Przestronny”. Spodobała nam się bryła, kopertowy dach, podział pomieszczeń, salon z kominkiem.

Mamy dużą działkę, ponad 6000 m2. Usytuowaliśmy dom optymalnie według stron świata. Kuchnia od wschodu, salon po stronie zachodniej. Brakowało pomieszczenia na kotłownię, nie chcieliśmy mieć pieca w łazience. Chciałam też, by kuchnia była większa (teraz ma 13,3 m2). Przy kuchni powstało pomieszczenie gospodarcze (9,02 m2), za nim kotłownia (10,8 m2), w której będzie zainstalowany również odkurzacz centralny. Za kotłownią jest pokój pełniący funkcję biblioteki i pokoju do ćwiczeń (11,28 m2), z wejściem od strony salonu.

Jeśli chodzi o przystosowanie domu do obsługi przez osobę poruszającą się na wózku, zadbaliśmy o to, by drzwi były szerokie (wewnętrzne 80 cm, zewnętrzne 110 cm), okna mają obniżone klamki, skrzynka z bezpiecznikami i alarmem dostępna jest z wózka, wyłączniki oświetlenia są na wysokości 1 m, drzwi balkonowe z obniżonym progiem. Łazienki i kuchnia też są odpowiednio wyposażone.

Bardzo cieszy nas duży taras. Zadaszenie pozwala spędzać na nim czas w dni słoneczne i deszczowe. Dzięki temu, że jest z lekko przydymionego szkła, słońce nie razi w oczy i nie zacienia salonu. Chcielibyśmy wprowadzić się latem.

Pełna prezentacja projektu: Murator D08 - Przestronny

Projekt domu M02 Konkursowy

Dom, choć nieduży, jest bardzo funkcjonalny. Oprócz pomieszczeń gospodarczych, posiada od...

zobacz więcej
zamknij
Przeczytaj dodatkowo:
Dom modelowy w Skubiance. Zobacz jak przebiegała...

W Skubiance, nieopodal Zalewu Zegrzyńskiego, zakończyła się budowa domu modelowego przeprowadzona przez firmę...

Jak zbudować dom energooszczędny? Poznaj historię...

Jeśeli zastanawiasz się, czy i jak zbudować dom energooszczędny, poznaj historię wznoszenia takiego budynku....

Oryginalny dom bliźniak. Czerwona elewacja i dach...

Czerwony dom bliźniak z drewnianą elewacją i grafitowym dachem sięgającym niemal do ziemi to odmieniec w...

Książka "Piękne domy"

Książka „Piękne domy” to zbiór prezentacji domów jednorodzinnych wybranych...

Przestrzeń w domu. Budynek o przestronnych,...

Jeśli budować dom, to taki, który jest spełnieniem marzeń. Inwestorzy wyprowadzający się z mieszkania...

Dom w japońskim stylu. Geometryczna bryła budynku...

Bryła budynku złożona z białych i czarnych części, zachodzących na siebie i połączonych przeszkleniami,...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.