| muratordom.pl » Budowa » Oni już zbudowali » Projekt domu D06 Mały

Projekt domu D06 Mały

Chociaż budynek jest parterowy to widoczny jest podział na część nocną i dzienną. Wybraliśmy wariant z drewnianym stropem i teraz możemy siedząc przy kominku podziwiać drewniane belki przykryte deskami.

Autor: Projekty domów

Myśl o własnym domu była miła, ale dla dwójki nauczycieli z małego miasteczka wydawała się nierealna do zrealizowania. A jednak się udało. Wcześniej mieszkaliśmy w 50-metrowym mieszkaniu, 6 km od naszego miejsca pracy. Dojazdy komplikowały nam życie, zwłaszcza córkom uniemożliwiały udział w zajęciach dodatkowych w szkole. Naszym marzeniem było zamieszkanie w miejscowości, w której pracujemy. Stąd już krótka droga do decyzji, aby wybudować dom. Miał był tani w budowie i utrzymaniu. Minimum 3 sypialnie plus salon, oczywiście z kominkiem. Zdecydowaliśmy się na „Mały”, bo jego prosta bryła pozwalała na wykonanie wielu prac samodzielnie. Budowa rozpoczęła się w maju 2002 r. Obecnie brakuje jeszcze tynków zewnętrznych, klinkierowego cokołu, ale te prace czekają na wakacje, kiedy to ponownie będę mógł z nauczyciela informatyki przedzierzgnął się w pomocnika murarza.

W budowie pomagały mi trzy osoby, m.in. mój tata. Jego wieloletnie doświadczenie w budownictwie było nieocenione. Większość prac zrobiliśmy samodzielnie. Dom kosztował niecałe 100 tys. zł.

Chociaż budynek jest parterowy to widoczny jest podział na część nocną i dzienną. W salonie koncentruje się życie rodzinne, dom bardzo nas integruje. Wybraliśmy wariant z drewnianym stropem i teraz możemy siedząc przy kominku podziwiać drewniane belki przykryte deskami.

Pełna prezentacja projektu: Murator D06 - Mały

Przeczytaj dodatkowo:
Energooszczędny dom ekologiczny. Zbudowany z...

Dom z bali modrzewiowych, ogrzewany glinianym piecem to z pewnością dom ekologiczny. Czy można przypuszczać,...

Dom o kształcie kopuły. Czy jest to ciekawy...

Nietypowe domy są zazwyczaj kosztowne i trudne w realizacji. Znajdują się jednak zapaleńcy, którzy...

Oryginalny dom bliźniak. Czerwona elewacja i dach...

Czerwony dom bliźniak z drewnianą elewacją i grafitowym dachem sięgającym niemal do ziemi to odmieniec w...

Kamienne ściany i strzecha. Wiejski dom w...

Ten wiejski dom kryty strzechą nie wstydzi się swojego pochodzenia, przeciwnie – z dumą je eksponuje....

Remont domu w zabudowie bliźniaczej. Rozbudowa i...

Zobacz, jak przebiegał remont domu w zabudowie bliźniaczej. Powstał nowoczesny, śląski dom atrialny. Czy...

Przestrzeń w domu. Budynek o przestronnych,...

Jeśli budować dom, to taki, który jest spełnieniem marzeń. Inwestorzy wyprowadzający się z mieszkania...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.