| muratordom.pl » Budowa » Oni już zbudowali » Projekt domu D06 Mały

Projekt domu D06 Mały

Chociaż budynek jest parterowy to widoczny jest podział na część nocną i dzienną. Wybraliśmy wariant z drewnianym stropem i teraz możemy siedząc przy kominku podziwiać drewniane belki przykryte deskami.

Autor: Projekty domów

Myśl o własnym domu była miła, ale dla dwójki nauczycieli z małego miasteczka wydawała się nierealna do zrealizowania. A jednak się udało. Wcześniej mieszkaliśmy w 50-metrowym mieszkaniu, 6 km od naszego miejsca pracy. Dojazdy komplikowały nam życie, zwłaszcza córkom uniemożliwiały udział w zajęciach dodatkowych w szkole. Naszym marzeniem było zamieszkanie w miejscowości, w której pracujemy. Stąd już krótka droga do decyzji, aby wybudować dom. Miał był tani w budowie i utrzymaniu. Minimum 3 sypialnie plus salon, oczywiście z kominkiem. Zdecydowaliśmy się na „Mały”, bo jego prosta bryła pozwalała na wykonanie wielu prac samodzielnie. Budowa rozpoczęła się w maju 2002 r. Obecnie brakuje jeszcze tynków zewnętrznych, klinkierowego cokołu, ale te prace czekają na wakacje, kiedy to ponownie będę mógł z nauczyciela informatyki przedzierzgnął się w pomocnika murarza.

W budowie pomagały mi trzy osoby, m.in. mój tata. Jego wieloletnie doświadczenie w budownictwie było nieocenione. Większość prac zrobiliśmy samodzielnie. Dom kosztował niecałe 100 tys. zł.

Chociaż budynek jest parterowy to widoczny jest podział na część nocną i dzienną. W salonie koncentruje się życie rodzinne, dom bardzo nas integruje. Wybraliśmy wariant z drewnianym stropem i teraz możemy siedząc przy kominku podziwiać drewniane belki przykryte deskami.

Pełna prezentacja projektu: Murator D06 - Mały

Przeczytaj dodatkowo:
Jak budowano dom modelowy według projektu...

W miejscowości Skubianka pod Warszawą powstał dom modelowy według projektu Szum morza – Murator M141....

12 najpopularniejszych filmów murator.tv w 2016...

Telewizja Budowlana Muratora - murator.tv to ponad 100 godzin filmów poradnikowych. Zobacz i obejrzyj...

Najpierw było marzenie - Stanica Kresowa

Najpierw było marzenie. O własnym miejscu na ziemi. Własnym domu z dala od miejskiego zgiełku. Jedni na...

Parterowy dom jednorodzinny w cieniu wiekiego...

Zobacz, jak budowano dom jednorodzinny M36b Spokojna przystań – wariant II – z kolekcji Muratora....

Prosty dom z elewacją z piaskowca. Budynek na...

Prosty dom z antresolą i dachem dwuspadowym może być piękny. Budynek który opisujemy zawdzięcza to...

Jak zbudować dom energooszczędny? Poznaj historię...

Jeśeli zastanawiasz się, czy i jak zbudować dom energooszczędny, poznaj historię wznoszenia takiego budynku....

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.