| muratordom.pl » Budowa » Oni już zbudowali » Zobacz najpiękniejsze polskie domy wytypowane do konkursu "Życie w architekturze". Galeria

Zobacz najpiękniejsze polskie domy wytypowane do konkursu "Życie w architekturze". Galeria

ŻYCIE W ARCHITEKTURZE, to ogólnopolski konkurs dotyczący współczesnej architektury. Jego najnowsza, VII edycja poświęcona jest realizacjom powstałym na terenie Polski w XXI wieku, w latach 2000-2012. Prezentujemy galerię domów jednorodzinnych zgłoszonych do konkursu w kategorii domy jednorodzinne.

Najpiękniejsze budynki - po raz siódmy

Celem konkursu "Życie w architekturze" jest promocja najlepszych osiągnięć w dziedzinie architektury w Polsce oraz wzrost społecznego zainteresowania jej rolą, poprzez nagradzanie najlepszych obiektów. Wyróżniane są budynki nadające przestrzeni miejskiej nową jakość, szanujące wartości historyczne i kulturowe otoczenia. Konkurs organizowany jest przez redakcję miesięcznika „Architektura-murator” od 1995 roku. Dotychczas odbyło się 6 edycji – w tym 1 ogólnopolska i 5 warszawskich.

Polskie osiągnięcia architektoniczne XXI wieku

Bieżąca, VII edycja konkursu jest wyjątkowa, gdyż skupia się na polskiej architekturze XXI wieku. Patronem Hononorowym jest Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski. Do konkursu mogły być zgłaszane wszystkie realizacje oddane do użytku w latach 2000-2012. Nagrodzone zostaną w czterech kategoriach:

  • użyteczność publiczna,
  • budynki mieszkalne wielorodzinne,
  • domy jednorodzinne,
  • przestrzeń publiczna.

Jednej z dwunastu najlepszych realizacji, wyłonionych w II etapie głosowania, przyznane zostanie Grand Prix, Nagroda Prezydenta RP dla Najlepszego Obiektu Architektury XXI wieku w Polsce (lata 2000-2012).

Wybierz "Ulubieńca Polski"

Ulubieńca Polski, czyli cieszącą się największą sympatią realizację XXI wieku wybiorą w plebiscycie internauci. Wybór ten stanowi odrębną kategorię konkursową. Głosowanie na budynki, które przeszły I etap wstępnej selekcji odbywa się drogą elektroniczną, na stronie internetowej.

Aby wziąć udział w plebiscycie, wystarczy kliknąć w miniaturę jednego ze 120 obiektów zamieszczonych na powyższej stronie. W plebiscycie można głosować anonimowo, albo logując się na stronie internetowej konkursu i zostawiając komentarz. Autorzy najciekawszych komentarzy otrzymają albumy o architekturze i sztuce, a troje z nich zaproszenia na uroczystą galę rozdania nagród. Nagrodzimy 100 najciekawszych i najbardziej trafnych wypowiedzi. Rezultaty głosowania można na bieżąco śledzić na stronie rankingu. Zakończenie głosowania: 19 listopada, 12.00. Na internautów, którzy wezmą udział w Plebiscycie na Ulubieńca Polski 2000-2012, czeka 100 nagród, w tym zaproszenia na galę finałową konkursu i albumy o architekturze.

Już 13 listopada zapraszamy do warszawskiej Zachęty na prezentację 12 projektów wybranych przez jury

Dołącz do nas i bądź na bieżąco

Przeczytaj dodatkowo:
Jak zbudować dom energooszczędny? Poznaj historię...

Jeśeli zastanawiasz się, czy i jak zbudować dom energooszczędny, poznaj historię wznoszenia takiego budynku....

Oryginalny dom bliźniak. Czerwona elewacja i dach...

Czerwony dom bliźniak z drewnianą elewacją i grafitowym dachem sięgającym niemal do ziemi to odmieniec w...

Książka "Piękne domy"

Książka „Piękne domy” to zbiór prezentacji domów jednorodzinnych wybranych...

Dom bliźniak na wąską działkę. Z zewnątrz...

Ten dom bliźniak może być wybudowany nawet na bardzo wąskiej działce. Pozwala na to niewielka szerokość...

Energooszczędny dom ekologiczny. Zbudowany z...

Dom z bali modrzewiowych, ogrzewany glinianym piecem to z pewnością dom ekologiczny. Czy można przypuszczać,...