| muratordom.pl » Budowa » Oni już zbudowali » Zobacz najpiękniejsze polskie domy wytypowane do konkursu "Życie w architekturze". Galeria

Zobacz najpiękniejsze polskie domy wytypowane do konkursu "Życie w architekturze". Galeria

ŻYCIE W ARCHITEKTURZE, to ogólnopolski konkurs dotyczący współczesnej architektury. Jego najnowsza, VII edycja poświęcona jest realizacjom powstałym na terenie Polski w XXI wieku, w latach 2000-2012. Prezentujemy galerię domów jednorodzinnych zgłoszonych do konkursu w kategorii domy jednorodzinne.

Najpiękniejsze budynki - po raz siódmy

Celem konkursu "Życie w architekturze" jest promocja najlepszych osiągnięć w dziedzinie architektury w Polsce oraz wzrost społecznego zainteresowania jej rolą, poprzez nagradzanie najlepszych obiektów. Wyróżniane są budynki nadające przestrzeni miejskiej nową jakość, szanujące wartości historyczne i kulturowe otoczenia. Konkurs organizowany jest przez redakcję miesięcznika „Architektura-murator” od 1995 roku. Dotychczas odbyło się 6 edycji – w tym 1 ogólnopolska i 5 warszawskich.

Polskie osiągnięcia architektoniczne XXI wieku

Bieżąca, VII edycja konkursu jest wyjątkowa, gdyż skupia się na polskiej architekturze XXI wieku. Patronem Hononorowym jest Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski. Do konkursu mogły być zgłaszane wszystkie realizacje oddane do użytku w latach 2000-2012. Nagrodzone zostaną w czterech kategoriach:

  • użyteczność publiczna,
  • budynki mieszkalne wielorodzinne,
  • domy jednorodzinne,
  • przestrzeń publiczna.

Jednej z dwunastu najlepszych realizacji, wyłonionych w II etapie głosowania, przyznane zostanie Grand Prix, Nagroda Prezydenta RP dla Najlepszego Obiektu Architektury XXI wieku w Polsce (lata 2000-2012).

Wybierz "Ulubieńca Polski"

Ulubieńca Polski, czyli cieszącą się największą sympatią realizację XXI wieku wybiorą w plebiscycie internauci. Wybór ten stanowi odrębną kategorię konkursową. Głosowanie na budynki, które przeszły I etap wstępnej selekcji odbywa się drogą elektroniczną, na stronie internetowej.

Aby wziąć udział w plebiscycie, wystarczy kliknąć w miniaturę jednego ze 120 obiektów zamieszczonych na powyższej stronie. W plebiscycie można głosować anonimowo, albo logując się na stronie internetowej konkursu i zostawiając komentarz. Autorzy najciekawszych komentarzy otrzymają albumy o architekturze i sztuce, a troje z nich zaproszenia na uroczystą galę rozdania nagród. Nagrodzimy 100 najciekawszych i najbardziej trafnych wypowiedzi. Rezultaty głosowania można na bieżąco śledzić na stronie rankingu. Zakończenie głosowania: 19 listopada, 12.00. Na internautów, którzy wezmą udział w Plebiscycie na Ulubieńca Polski 2000-2012, czeka 100 nagród, w tym zaproszenia na galę finałową konkursu i albumy o architekturze.

Już 13 listopada zapraszamy do warszawskiej Zachęty na prezentację 12 projektów wybranych przez jury

Przeczytaj dodatkowo:
Energooszczędny dom ekologiczny. Zbudowany z...

Dom z bali modrzewiowych, ogrzewany glinianym piecem to z pewnością dom ekologiczny. Czy można przypuszczać,...

Parterowy dom jednorodzinny w cieniu wiekiego...

Zobacz, jak budowano dom jednorodzinny M36b Spokojna przystań – wariant II – z kolekcji Muratora....

Nietypowy dom. Budynek na planie trapezu

Ten nietypowy dom w modernistycznym stylu zbudowany jest na planie trapezu. Zwęża się w kierunku ogrodu. Jest...

Kamienne ściany i strzecha. Wiejski dom w...

Ten wiejski dom kryty strzechą nie wstydzi się swojego pochodzenia, przeciwnie – z dumą je eksponuje....

Więcej niż dom pasywny. Budynek, który sam...

To nie jest zwykły dom energooszczędny, ani nawet typowy dom pasywny. Sam produkuje energię. Ale jak się w...

Dom w japońskim stylu. Geometryczna bryła budynku...

Bryła budynku złożona z białych i czarnych części, zachodzących na siebie i połączonych przeszkleniami,...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.