Urządzasz pokój dla dziecka? Kup meble na lata - unikniesz sporych wydatków
Meble dla dzieci są bardzo ładne i niestety dość drogie. Aby uniknąć sporych wydatków, kup do pokoju dziecka meble, z kórych dziecko będzie korzystało latami. Takie funkcje ma np. komoda-przewijak, łóżeczko z regulacją wysokości dna i długości. Rewelacyjnie w pokoju dziecięcym sprawdzą się poduszki, pudełka i kosze na różności.
Autor: Andrzej Szandomirski
Do pokoju dziecięcego warto wybrać łóżeczko niemowlęce z regulacją wysokości dna i długości, wyjmowanymi szczebelkami. Jeśli chodzi o przechowywanie rzeczy, świetnie sprawdzą się kosze i pudełka.
Meble, które rosną razem z dzieckiem
Współczesne meble dla dzieci są bardzo ładne i niestety dość drogie. Ponieważ powinny być dostosowane do wymiarów i proporcji ciała – warto kupić meble „z przyszłością”. Po zdemontowaniu niektórych elementów można z nich korzystać przez lata. Takie funkcje ma komoda-przewijak, która po zdjęciu nadstawki może służyć dalej.
Zobacz także: Pomysły na pokój dla nastolatka. Jak dobrać do wnętrza meble? Jak pomalować ściany?
Warto wybrać łóżeczko niemowlęce z regulacją wysokości dna i długości, wyjmowanymi szczebelkami i funkcją przebudowy na tapczanik. Do udanych duetów można też zaliczyć łóżeczko z funkcją kołyski i opcją ustawiania wysokości na trzech poziomach. Możliwość kołysania łatwo zablokować, a wyjmowane szczeble pozwolą starszemu dziecku swobodnie wychodzić z łóżeczka.
Wiele mebli utrzymanych w klasycznym stylu ma kontynuację w dorosłych kolekcjach mebli, dlatego łatwo dobrać do dziecięcych regałów, szaf czy komód biurko lub większy tapczanik.
Pod łóżka idealnie wpasują się płytkie pudełka na kółkach. Przez lata przydadzą się wiklinowe kufry lub kosze – są uniwersalne i można je łatwo przesuwać. Wiele radości w każdym wieku sprawi hamak – najlepiej umieścić go w najmniej używanym kącie pokoju.
Biurka, krzesełka dla dzieci
Przez lata będzie służyć biurko na regulowanych nóżkach i z możliwością ustawienia kąta pochylenia blatu w zależności od wykonywanej czynności. Biurko powinno mieć szerokość co najmniej 120 cm.
Równie ważne jest zapewnienie dziecku wygodnego krzesła. To z regulacją wysokości i oparcia pozwoli na dopasowanie do wzrostu dziecka. Potrzebne są także półki nad biurkiem – początkowo można trzymać na nich zabawki, kredki, farby, gry planszowe, z czasem wyprą je podręczniki czy słowniki i encyklopedie.
ZOBACZ TEŻ: Kubełki marynistyczne
Niezastąpione poduszki
Niezależnie od wieku sprawdzą się kolorowe poduszki – maluchy mogą się po nich tarzać i skakać, starszym umożliwią ciekawe aranżacje. Miękkie siedziska wypełnione sprężystym granulatem i powłoką wykonaną z tkanin lub sztucznej skóry nie mają stelaża i dopasowują się do anatomicznych kształtów.
W zależności od wielkości można na nich siedzieć, leżeć, a nawet spać, są przyjazne dzieciom zdrowym i polecane w terapii dzieci z porażeniem mózgowym.