Pomysł na dziecięce łóżko z palet. Ciekawy pokój dla chłopca

łóżko z palet - pokój chłopca
Autor: Monika Filipiuk-Obałek; projekt: Anna Malarek/Homeart; stylizacja: Eva Milczarek

Łóżko z palet sprawdzi się w pokoju dziecięcym. Jego samodzielnie wykonanie może być wyzwaniem dla rodzica, ale i dużą satysfakcją. Również dzieci mogą włączyć się w jego budowę. Zobacz ciekawą aranżację pokoju dla chłopca z łóżkiem z palet!

Stworzenie ciekawej aranżacji dla pokoju dziecięcego w obecnych czasach nie jest trudne. Są pomysły, zainteresowania dzieci, które mogą być motywem przewodnim w tym wnętrzu. Zainteresowania jednak zmieniają się. Warto urządzić pokój tak, by dostosowywać elementy aranżacyjne zależnie od aktualnych zamiłowań najmłodszych. Potrzebna jest więc baza w postaci np. koloru ścian i głównych elementów wnętrza, czyli mebli.

Łóżko z palet - pomysłowość nie zna granic

Takim przykładem jest łóżko, które można wykonać samodzielnie z palet. Rodzice chłopca – właściciela tego ciekawego pokoju – wpadli na ten pomysł, a tata stał się jego wykonawcą. Łóżko dodatkowo jest na kółkach – ma daszek i „zasłony”, dzięki którym chłopiec może z łóżka zrobić również domek, w którym może się skryć i bawić albo czytać książki.

Galeria zdjęć: niesamowity pokój dla chłopca

Farba tablicowa i dekoracje w pokoju chłopca

Kolejnym elementem wyróżniającym aranżację pokoju chłopca jest ściana pomalowana czarną farbą tablicową – gdzie, niezależnie od wieku, dziecko może oddawać się swojej twórczości, czy nawet robić notatki potrzebne do nauki! Elementy dekoracyjne są wymienne, więc w zależności od fascynacji możemy je zmieniać. Obecnie widać zainteresowanie Batmanem, pojazdami oraz klockami Lego. Rodzice wraz z synem znaleźli także miejsce na rozładowanie energii chłopca - jest drabinka do ćwiczeń oraz huśtawka.

Jak zrobić sypialnię z palet?
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE