Pomysł na dziecięce łóżko z palet. Ciekawy pokój dla chłopca

2021-02-16 15:47
łóżko z palet - pokój chłopca
Autor: Monika Filipiuk-Obałek; projekt: Anna Malarek/Homeart; stylizacja: Eva Milczarek

Łóżko z palet sprawdzi się w pokoju dziecięcym. Jego samodzielnie wykonanie może być wyzwaniem dla rodzica, ale i dużą satysfakcją. Również dzieci mogą włączyć się w jego budowę. Zobacz ciekawą aranżację pokoju dla chłopca z łóżkiem z palet!

Stworzenie ciekawej aranżacji dla pokoju dziecięcego w obecnych czasach nie jest trudne. Są pomysły, zainteresowania dzieci, które mogą być motywem przewodnim w tym wnętrzu. Zainteresowania jednak zmieniają się. Warto urządzić pokój tak, by dostosowywać elementy aranżacyjne zależnie od aktualnych zamiłowań najmłodszych. Potrzebna jest więc baza w postaci np. koloru ścian i głównych elementów wnętrza, czyli mebli.

Łóżko z palet - pomysłowość nie zna granic

Takim przykładem jest łóżko, które można wykonać samodzielnie z palet. Rodzice chłopca – właściciela tego ciekawego pokoju – wpadli na ten pomysł, a tata stał się jego wykonawcą. Łóżko dodatkowo jest na kółkach – ma daszek i „zasłony”, dzięki którym chłopiec może z łóżka zrobić również domek, w którym może się skryć i bawić albo czytać książki.

Galeria zdjęć: niesamowity pokój dla chłopca

Farba tablicowa i dekoracje w pokoju chłopca

Kolejnym elementem wyróżniającym aranżację pokoju chłopca jest ściana pomalowana czarną farbą tablicową – gdzie, niezależnie od wieku, dziecko może oddawać się swojej twórczości, czy nawet robić notatki potrzebne do nauki! Elementy dekoracyjne są wymienne, więc w zależności od fascynacji możemy je zmieniać. Obecnie widać zainteresowanie Batmanem, pojazdami oraz klockami Lego. Rodzice wraz z synem znaleźli także miejsce na rozładowanie energii chłopca - jest drabinka do ćwiczeń oraz huśtawka.

Jak zrobić sypialnię z palet?

Czy pamiętasz te kultowe zabawy z dzieciństwa?

Pytanie 1 z 10
Kreda potrzebna Ci będzie do gry...
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE