Wanna z prysznicem: czyli 2 w 1. Wybieramy wannoprysznic

2020-01-02 15:39 murat
Wanna z drzwiami
Autor: ARTWEGER Wanna z prysznicem to nowoczesne wyposażenie. Pionowe drzwi szklanej kabiny mogą też otwierać drogę do wanny

Poznaj ciekawe modele wanny z prysznicem. Jeśli łazienka jest zbyt mała, aby pomieścić i wannę, i prysznic możesz wyposażyć ją w hybrydę, łączącą zalety jednego i drugiego.

Nie chodzi tu o wannę, która ma oprócz zwykłego kranu także słuchawkę prysznicową, bo to standard. Przyjrzyj się wannom połączonym w całość z kabinami prysznicowymi. Kiedy warto wybrać wannę z prysznicem? Jeśli łazienka jest zbyt mała, aby pomieścić i wannę, i prysznic. Jeśli część domowników lubi brać prysznic, a pozostała preferuje wylegiwanie się w wannie.

Wanna z prysznicem

Wanna połączona z prysznicem to funkcjonalne rozwiązane. Szyby kabiny prysznicowej mogą biec wokół całej wanny lub znajdować się tylko w jednej części. W tym drugim przypadku wanna jest zazwyczaj poszerzona w miejscu kabiny, aby dało się swobodniej korzystać z prysznica. Podobnie jak w zwykłych kabinach szyby bywają łączone stalowymi profilami lub tylko niewielkimi łącznikami, które nie rzucają się w oczy. Kształt kabin zależy od kształtu poszerzenia wanny i może być wieloboczny, prostokątny lub zaokrąglony. Wanny z prysznicem, podobnie jak inne, mogą być:

  • przyścienne,
  • narożne,
  • wolno stojące.

Gdy wanna z prysznicem jest całkowicie zabudowana, drzwi są przeważnie przesuwne, a przy zabudowie częściowej dominują drzwi rozwieralne.

Wanna z prysznicem w wersji lux

Najdroższe modele wannopryszniców mają opcję domowego spa (łaźnia parowa, hydromasaż, masaż podwodny, aromaterapia). Oferowane są wraz z elektronicznie sterowanym panelem prysznicowym, wentylatorem, głośnikami i oświetleniem LED. Cennym udogodnieniem dla dzieci i osób starszych są takie modele wanien z prysznicem, których drzwi od kabiny prysznicowej są przedłużone także na ściankę wanny. System specjalnych uszczelek odpowiada wówczas za to, by woda z napełnionej wanny nie przeciekała przez drzwi na podłogę łazienki.

Wanna z prysznicem cena

Model wanny z prysznicem Cena [zł]
Zwykła wanna z prysznice 1420-5699
Wanna z prysznicem i drzwiczkami w jej ściance 9000-15 000
Wanna z prysznicem i funkcjami domowego spa 6000-36 000
Wanna z kosmosu
Autor: EKOTEKTURA Przyszłością łazienek są być może kabiny z obudową, której część może się pochylać, tworząc przezroczystą wannę
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Pozostałe podkategorie
KOMENTARZE