Rolety dzień-noc: nowoczesne osłony wewnętrzne

2021-11-29 13:51
Rolety dzień-noc: nowoczesne osłony wewnętrzne
Autor: VERTEX Na rolety dzień-noc warto się zdecydować, gdy zależy nam na sterowaniu dopływem światła bez całkowitego odsłaniania okna i potrzebujemy osłony niedrogiej oraz prostej w montażu

Rolety dzień noc łączą cechy rolet i żaluzji. Składają się z pasów dwóch materiałów różniących się stopniem przezroczystości. Przesunięcie dwóch warstw zwiększa lub zmniejsza ilość światła wpadającego do pomieszczenia. Jak zamontować rolety dzień-noc, ile kosztują, jakie mają zalety.

Rolety tradycyjne i rolety rzymskie. Montaż rolet wewnętrznych

Wybierając rodzaj osłon do wnętrz, musimy ustalić, na czym nam najbardziej zależy – czy na całkowitym zaciemnieniu, delikatnym rozproszeniu promieni słonecznych czy możliwości zmiany stopnia zacienienia. Tę ostatnią zdolność mają rolety typu dzień-noc.

Rolety dzień-noc

Rolety dzień-noc podobnie jak inne typy rolet mają bardzo prostą budowę. Najważniejszy jest tu płaszcz z tkaniny, który nawija się na wałek zamontowany w górnej części ościeżnicy. Z tym, że w przypadku tak modnych obecnie rolet typu dzień-noc ten płaszcz jest dwuwarstwowy. Jest zbudowany z naprzemiennie umieszczonych pasów siatki i tkaniny. Podczas rozwijania bądź zwijania pasy części przedniej i tylnej na przemian zachodzą na siebie i rozchodzą, dając różne warianty zacienienia. Stopień zaciemnienia zależy od koloru i stopnia przejrzystości płaszcza. Płaszcz może też rzecz jasna zostać całkowicie podciągnięty do góry i schowany w kasecie, żeby odsłonić widok na okolicę lub żeby umyć szybę. Oferowane są też takie modele rolet dzień-noc, które zapewniają stuprocentowe odcięcie światła dziennego. Płaszcze rolet dzień noc produkowane są przeważnie z tkanin powstających z włókna szklanego – trwałych, wytrzymałych na rozerwanie, niechłonących brudu, łatwych do wyczyszczenia.

Decydując się na rolety typu dzień-noc możemy wybierać spośród standardowej oferty producentów lub zamówić rolety na potrzebny wymiar.

Rolety dzień-noc: nowoczesne osłony wewnętrzne
Autor: VERTEX Rolety dzień-noc z falistymi pasami dają ciekawy efekt światłocienia na podłodze

Jak zamontować rolety dzień noc

Kaseta rolety dzień-noc mocowana jest do górnej części ramy skrzydła okiennego. Płaszcz porusza się między parą prowadnic zainstalowaną do boków ramy – tak, żeby można było mieć swobodny dostęp do klamki. Bez problemu można otwierać i zamykać okno, gdyż roleta dzień-noc znajduje się cały czas przy skrzydle.

Przeczytaj też: Rolety wewnętrzne: zwijane, weneckie, rzymskie, plisy >>>

Oprócz modeli rolet dzień-noc z kasetami i prowadnicami bocznymi są też rolety oferowane w nieco niższej cenie. Ich rolka nawijająca nie jest umieszczona w kasecie i obchodzą się bez prowadnic. Do obsługi płaszcza służy mechanizm poruszany za pomocą sznurka koralikowego w kształcie pętli o dowolnej długości.

Montaż rolet - galeria z instrukcją krok po kroku

Rolety dzień-noc cena

  • Cena rolety dzień-noc kasetowej, o wymiarach 130 x 170 cm to 280-320 zł.
  • Cena rolety dzień-noc bezkasetowej, o wymiarach 130 x 170 cm to 180-200 zł.
  • Cena rolety dzień-noc całkowicie zaciemniająca, o wymiarach 130 x 170 cm to 270-300 zł/m.
  • Cena rolety dzień-noc o falistym kształcie pasów, o wymiarach 130 x 170 cm to 300-350 zł.
Rolety dzień-noc: nowoczesne osłony wewnętrzne
Autor: VERTEX Rolety dzień-noc mocuje się do skrzydeł okiennych. Dzięki bezinwazyjnemu systemowi montażu okna nie trzeba przewiercać
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Pozostałe podkategorie