Pakowanie prezentów świątecznych. 11 pomysłów na ozdobnie zapakowany prezent [INSPIRACJE]

2021-11-22 11:04
Pakowanie prezentów
Autor: thinkstockphotos.com Do pakowania prezentów warto wykorzystać nauralne materiały, jak szyszki, gałązki igliwia, laski cynamonu, czy anyż.

Pakowanie prezentów świątecznych nie sprawi ci problemu, jeśli obejrzysz naszą galerię inspiracji. Ładnie zapakowany prezent - w papier ozdobny lub szary papier - może wyglądać elegancko, ale są też inne sposoby. Pokazujemy, jak można pakować prezenty oryginalnie, by nawet najskromniejszy prezent był efektowną niespodzianką.

Grudzień to miesiąc, w którym jesteśmy obdarowywani prezentami i sami je wręczamy. Dlatego warto własnoręcznie przygotować opakowania, które będą cieszyły równie mocno jak ich zawartość. Żeby oryginalnie i efektownie zapakować prezent przyda się wszystko co mamy pod ręką. Papierowe taśmy, papier ozdobny, kolorowe sznurki. Rusz głową, przeszukaj szuflady i zakamarki, a na pewno znajdziesz coś oryginalnego, w co będzie można zapakować prezent.

Jeżeli chcesz sprawić bliskim jeszcze większą radość, samodzielnie wykonaj opakowanie na prezent. Wystarczy kilka minut, aby prostymi sposobami zapakować upominek w materiały, które bez wątpienia znajdziesz w swoim domu. Pakowanie prezentów to nie lada wyzwanie. Najważniejsze jest dobranie odpowiedniej wielkości opakowania, a także znalezienie właściwego materiału – papieru, tkaniny, pudełka.

Pakowanie prezentów świątecznych
Autor: Getty Images Pakowanie prezentów świątecznych sprawia tak samo wielką radość jak ich wręczanie i otrzymywanie. Warto postarać się, by zapakowane przez nas prezenty wyglądały oryginalnie, niepowtarzalnie i zapadły w pamięć obdarowanym osobom

Pakowanie prezentów świątecznych - pomysły na oryginalnie zapakowane prezenty pod choinkę

Pakowanie prezentów to jedna z najprzyjemniejszych chwil przed świętami Bożego Narodzenia. Lubimy obdarowywać swoich bliskich prezentami, a te spakowane samodzielnie dają dużo więcej radości.

Zobacz także:

Starannie wybrane podarunki dla bliskich wymagają odpowiedniego opakowania. Pakowanie prezentów świątecznych może być wspaniałą okazją do popisania się swoją wyobraźnią i zdolnościami manualnymi. Jeśli jednak w gorączce świątecznych przygotowań nie masz już siły na wydobywanie z siebie pokładów kreatywności i zastanawiasz się, jak zapakować prezent, skorzystaj z naszych podpowiedzi - pokazujemy zdjęcia, na których zobaczysz, jak ładnie i oryginalnie może być zapakowany prezent.

Zobacz także:

WIDEO: pakowanie prezentów

Pakowanie prezentów

Pakowanie prezentów świątecznych w szary papier - modne i ekologiczne rozwiązanie

Jeżeli należysz do osób, które wolą proste dekoracje, pomysł na zapakowanie prezentu w papier pakowy z pewnością ci się spodoba. Urok surowego papieru pakowego i tektury docenia bardzo wiele osób. I to nie tylko tych, którzy nie dysponują kolorowymi, ozdobnymi papierami i dekoracjami świątecznymi. Prosto i naturalnie, tak w skrócie można podsumować zalety szarego papieru. Wystarczy prosty kolorowy dodatek, mała aplikacja, jedna wstążka, a ze zwykłego papieru możesz stworzyć wyjątkowe opakowanie na prezent.

Możesz też wykorzystać papierowe torebki, w których coraz częściej pakowane są zakupy. Jeśli na torebce znajduje się np. znak logo, wystarczy w to miejsce nakleić świąteczną nalepkę.

Do ozdoby sprawdzą się naturalne gałązki igliwia, szyszki, czy zasuszone plasterki owoców.

Pakowanie prezentów świątecznych - INSPIRACJE
Autor: Getty Images Prosto i naturalnie, tak w skrócie można podsumować zalety szarego papieru. Wystarczy prosty kolorowy dodatek, mała aplikacja, jedna wstążka, a ze zwykłego papieru możesz stworzyć wyrafinowane opakowanie na prezent świąteczny

Skąd się wzięła tradycja wręczania prezentów

Sam zwyczaj jest bardzo stary i tkwi głęboko w naszej kulturze. Tradycja wręczania prezentów bożonarodzeniowych wywodzi się z historii o Trzech Królach, którzy złożyli dary nowo narodzonemu Jezusowi. Tak mogła powstać tradycja dawania upominków z okazji urodzin. Niektórzy łączą je z rzymskimi Saturnaliami obchodzonymi w dzień przesilenia zimowego. Poniekąd był to czas radości i zabawy, w którym przekazywano sobie podarunki. Jaka by nie była historia dawania prezentów , jedno jest pewne – dzisiaj ich wręczanie jest zwyczajem powszechnym.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Pozostałe podkategorie