Projekty domów do 100 metrów. Kruszyny? Wcale nie! Zobacz, jak na takim metrażu wygospodarować przestrzeń dla całej rodziny

2024-10-02 15:21

Jaki dom do 100 metrów kwadratowych wybrać? Jeśli stoisz przed wyborem projektu, idealnie trafiłeś! Przygotowaliśmy przykłady budynków o tym metrażu, w których znajdzie się przestrzeń dla całej rodziny. Wbrew pozorom, niespełna 100 metrów to sporo miejsca. Sprawdź, na co możesz sobie pozwolić.

Murator Remontuje: Jak samodzielnie wykonać efekt betonowej ściany?
Materiał sponsorowany

Spis treści

  1. Czy dom do 100 metrów jest za mały? 
  2. Niewielka parterówka "Od serca" 
  3. Ładny, ekonomiczny i do 100 metrów 
  4. Dom na 102 - projekt jak marzenie 
  5. 80-metrowy dom "Kruszyna"
  6. Płaski dom dla niewielkiej rodziny 
  7. Minimalna stodoła - nowoczesność i funkcjonalność w jednym 
  8. Projekt domu "Kasia" z poddaszem

Czy dom do 100 metrów jest za mały? 

Stoisz przed budową domu i wyborem projektu? Zastanawiasz się, czy budynek o metrażu do 100 metrów kwadratowych nie będzie dla Ciebie zbyt mały? Szukając odpowiedzi na to pytanie, weź pod uwagę, ile rodzin mieszka w niewielkich mieszkaniach w bloku. Ty w swoim domu będziesz mieć o kilkadziesiąt metrów przestrzeni więcej. Czy więc budynek, który ma mniej niż 100 metrów jest mały? My tak nie uważamy! Oczywiście wszystko zależy od tego, jak liczna rodzina w nim zamieszka. Przygotowaliśmy kilka ciekawych projektów, na które warto rzucić okiem. Na co możesz sobie pozwolić, decydując się na dom o takiej powierzchni? 

Niewielka parterówka "Od serca" 

Dom o uroczej nawie "Od serca" to idealny budynek dla niewielkiej rodziny. Najlepiej sprawdzi się w przypadku 2+1 lub 2+2. Na 88 metrach kwadratowych powierzchni użytkowej projektant rozmieścił pokój dzienny z jadalnią, kuchnią i nieocenioną spiżarnią, a także dwie sypialnie i łazienkę. Przestrzeń powiększa przeszkolona ściana, która zajmuje niemal całą ścianę salonu. 

W projekcie budynku znajduje się także dodatkowy taras. 

Wykończony drewnem, rozległy taras, to przytulna strefa relaksu na łonie natury. W słoneczne dni i ciepłe wieczory, będzie to bez wątpienia najczęściej użytkowane miejsce 

- czytamy w opisie domu "Od serca". 

ZOBACZ PROJEKT DOMU M242 "Od serca"

Ładny, ekonomiczny i do 100 metrów 

Kolejny projekt, na który warto zwrócić uwagę podczas szukania domu mniszego niż 100 metrów kwadratowych to "Ciche wspomnienie". Zgodnie z założeniami architekta, budynek ten ma 99,6 metrów, na co składają się: 

  • pokój dzienny z kuchnią,
  • trzy sypialnie, 
  • dwie łazienki (w tym jedna z pralnią),
  • przedsionek, 
  • korytarz,
  • garderoba. 

Aby ocieplić wnętrze – zarówno w sensie praktycznym, ale przede wszystkim z uwagi na wprowadzenie przyjaznego nastroju – w części wypoczynkowej zaprojektowano kominek. Nic tak nie poprawi samopoczucia jak widok języków ognia i trzask palących się drewien, kiedy za oknem ponuro i szaro 

- zachęca autor projektu. 

Projekt domu Ciche wspomnienie
Autor: Katalog Murator Projekty

ZOBACZ PROJEKT DOMU M248 "Ciche wspomnienie"

Czytaj także: Geometryczne i nowoczesne, czyli 3 domy, które skradły moje serce. Ty mówisz "kwadratowe", ja - wprost idealne!

Dom na 102 - projekt jak marzenie 

Myślałeś o domu w kształcie litery "L"? W zaułku ograniczonym ścianami usytuowano taras, powiększający funkcjonalną powierzchnię domu, częściowo zadaszony szerokim okapem dachu.

Na 100 metrach kwadratowych znajdziemy pokój dzienny z kuchnią, WC, łazienkę i aż trzy sypialnie. Dodatkowym atutem jest łazienka z pralnią. 

PROJEKT DOMU D09 "Dom na 102"

80-metrowy dom "Kruszyna"

Projekt domu Kruszyna
Autor: Katalog Murator Projekty

Co powiesz na niewielki projekt domu "Kruszyna"? Salon z kuchnią, dwa pokoje i dwie łazienki będą doskonałe dla rodziny 2+1. Dodatkowym atutem jest obecność spiżarni, która doskonale sprawdzi się w przypadku mniejszego domu. Schowasz tam wszystko, czego potrzebujesz! 

ZOBACZ PROJEKT DOMU KRUSZYNA

Płaski dom dla niewielkiej rodziny 

Nie jesteś fanem domów ze spadzistymi dachami? Nic nie stoi na przeszkodzie, by sprawić sobie płaski! W projektach do 100 metrów znalazł się idealny Zx105 z dużym pokojem dziennym z kuchnią i jadalnią, a także dwoma osobnymi pokojami. Blisko 82 metry kwadratowe stworzą przestrzeń dla mniejszej rodziny. 

Atutem tego projektu jest jego funkcjonalność. 

Większa sypialnia od strony ogrodu posiada wyjście na taras. Można w niej wydzielić także spora garderobę. Dodatkowo w projekcie przewidziano miejsce na schowki, pojemne szafy w sieni i holu. Dobrze rozplanowany układ wnętrza i prosta konstrukcja czynią dom funkcjonalnym i dają możliwość niemal dowolnej aranżacji

- czytamy w opisie. 

ZOBACZ PROJEKT DOMU Zx105

Polecamy: Kawa z widokiem na góry czy potężny regał na książki? Oto 3 domy, w których chciałabym mieszkać

Murator Google News
Autor:

Minimalna stodoła - nowoczesność i funkcjonalność w jednym 

Czy wiesz, że możesz na niespełna 100-metrach kwadratowych możesz cieszyć się nowoczesnym domem typu stodoła? Projekt "Teja" jest tym idealnym! Na parterze wydzielono strefę dzienną z dużym pokojem, kuchnią, spiżarnią i łazienką. Wysokie przeszklenia w tej części zapewniają dużą ilość naturalnego światła oraz otwierają wnętrze na ogród. Piętro domu to natomiast prywatna przestrzeń jego domowników: trzy pokoje, garderoba i łazienka. 

ZOBACZ PROJEKT DOMU "Teja"

Projekt domu "Kasia" z poddaszem

Kolejna propozycja domu do 100 metrów kwadratowych to "Kasia 7". Jego układ pozwala na dopasowanie budynku do indywidualnych potrzeb jego przyszłych właścicieli. Na ponad 60-metrowym parterze znajduje się pokój dzienny z jadalnia, kuchnia, łazienka, WC i dwie sypialnie. Na poddaszu zaplanowano dwa dodatkowe pokoje i niewielką łazienkę. 

Konstrukcja „Kasi” jest bardzo prosta - prościej się nie da: mamy tutaj tylko ściany zewnętrzne jako konstrukcyjne, a nad ścianami wiązary dachowe, stanowiące konstrukcję stropu i dachu. Posiadamy wersję wariantową z otwartym sufitem nad salonem aż do dachu, dzięki czemu wnętrze salonu powiększa się. „Kasia” to projekt energooszczędny, z bardzo dobrymi ociepleniami przegród, z nowoczesnymi instalacjami, tani w budowie i późniejszym utrzymaniu

- zachęcają architekci. 

ZOBACZ PROJEKT DOMU "KASIA 7"

Listen to "Dach - płaski czy skośny. MUROWANE STARCIE" on Spreaker.