Geometryczne i nowoczesne, czyli 3 domy, które skradły moje serce. Ty mówisz "kwadratowe", ja - wprost idealne!

2024-06-20 9:34

Nie każdemu odpowiada wizja "małego białego domku", który znamy choćby z piosenki. Jeśli, tak jak ja, nie jesteś fanem spadzistych dachów, ukwieconych werand i tradycyjnych konstrukcji, spójrz na 3 domy, których projekty skradły moje serce. Nowoczesny i geometryczny wygląd sprawiają, że chce się w nich zamieszkać!

Spis treści

  1. Symetria i proste bryły. To się nazywa nowoczesność! 
  2. Geometryczny dom z tarasem na piętrze 
  3. Nowoczesny, praktyczny i piękny. Dom na miarę naszych czasów
  4. Planujesz budowę domu? 

Symetria i proste bryły. To się nazywa nowoczesność! 

Czy też patrzysz na ten dom i masz wrażenie, że wszystko się tu zgadza? Prosty, a jednak mocno geometryczny dom, którego charakter totalnie wpisuje się w mój gust i wizję idealnego domu. Budynek składa się z dwóch części: nocnej i dziennej. Wyobraź sobie, że na taras możesz wyjść nie tylko z salonu, ale także z każdej z czterech sypialni! Atrium i basen w ogrodzie to coś, czemu mówię zdecydowane TAK. 

ZOBACZ TEN PROJEKT

Dom Zx158 to aż 156 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej, na którą składa się duży salon z jadalnią, aneksem kuchennym i spiżarnią, dwie łazienki, WC i cztery pokoje. W mojej wyobraźni jeden z nich koniecznie musi stać się miejscem do pracy. Ten z prywatną łazienką i garderobą byłby moją sypialnią a zarazem oazą spokoju. 

W projekcie nie zapomniano o garażu, bez którego nie wyobrażam sobie funkcjonalnego domu. A stanowiska postojowe "dla niej" i "dla niego" uważam za świetne rozwiązanie. 

Dom Zx158
Autor: Katalog Murator Projekty

Czytaj także: Kawa z widokiem na góry, czy potężny regał na książki? Oto 3 domy, w których chciałabym mieszkać

Geometryczny dom z tarasem na piętrze 

W tym domu całe "show" kradnie ogromny taras nad częścią garażową. To może być fantastyczne miejsce do organizowania większych lub mniejszych przyjęć lub spędzania leniwej niedzieli. Leżaki, a także stół i miejsce do siedzenia wystarczą, by stworzyć tam przestrzeń, która w letnie dni będzie stanowiła serce tego domu. 

ZOBACZ TEN PROJEKT

Na parterze domu Novellus I G2 zaprojektowano pokój dzienny z jadalnią i kuchnią, spiżarnię, łazienkę i  jeden pokój. Schowek pod schodami i pomieszczenie gospodarcze pozwolą ukryć wszystko to, co w domu ma być niewidoczne. 

Piętro, poza tarasem, w którym jestem do szaleństwa zakochana, tworzą trzy pokoje, łazienka, garderoba oraz kolejne pomieszczenie gospodarcze. Cały dom to 138,72 m2 powierzchni użytkowej. 

Nowoczesny, praktyczny i piękny. Dom na miarę naszych czasów

Kolejnym domem, który znalazł się w moim TOP 3 jest Zx167. Czym mnie urzekł? Tym, że jest inny niż wszystkie, ale nie można oderwać od niego wzroku! Ta ciemna elewacja stanowiąca połączenie kamienia z betonowymi płytami i miedziana ścianą zrobiła na mnie duże wrażenie. W tym domu nie brakuje przeszkleń, które uwielbiam. 

W tym projekcie również nie brakuje dużego tarasu na piętrze, a dodatkowym atutem jest osobna pralnia i... miejsce na saunę! 

ZOBACZ TEN PROJEKT

Zx167 to dom mniejszy od poprzednich (blisko 143 metry powierzchni użytkowej), jednak jest zaprojektowany w taki sposób, że staje się bardzo funkcjonalny. Cieszy fakt, że pod schodami wygospodarowana została przestrzeń na spiżarnię. To ważne miejsce dla kogoś, kto jak ja, zawsze jest przygotowany na przyjazd niezapowiedzianych gości. Sięgnięcie do zapasów znacznie ułatwia organizację takiej wizyty. A gdyby chcieli zostać na noc, to w dwóch sypialniach na górze i dodatkowym pokoju na parterze, miejsce z pewnością się znajdzie! 

Planujesz budowę domu? 

Projekty domów
Autor: Muratordom

ZOBACZ KOLEKCJĘ PONAD 6000 DOMÓW

CZYTAJ WIĘCEJ:

Gaz płynny - alternatywna forma ogrzewania domu

Rady tych, którzy już kupili działkę pod budowę domu

Projekty małych i tanich domów