Projekty domów dla dwóch rodzin: TOP 5. Wybieramy domy dwurodzinne

2021-07-01 7:24

Wybraliśmy 5 najlepszych projektów domów dla dwóch rodzin. Niełatwo jest pogodzić w jednym budynku potrzeby dwóch niezależnych gospodarstw domowych. Poza niezbędną przestrzenią mieszkalną, ważne jest również zapewnienie poczucia prywatności. Zobacz nasze propozycje domów dwurodzinnych.

M226a Sprytny - wariant I
Autor: Kolekcja Muratora, muratorprojekty.pl Projekt M226a Sprytny - wariant I (dwulokalowy), arch. Ewa Dziewiątkowska

Wybór projektu domu zawsze jest trudny. Decydując się na współużytkowanie budynku, obarczamy się pewną odpowiedzialnością i koniecznością podjęcia jeszcze trudniejszej decyzji. Wszystkie kwestie, która rozważa się podczas standardowego planowania domu, przy wyborze projektu domu dla dwóch rodzin są bardziej skomplikowane, bo trzeba dodatkowo wziąć pod uwagę rozsądny podział powierzchni użytkowej na dwa gospodarstwa. Z czym to się wiąże? Jak dobrze wybrać projekt domu dwurodzinnego?

Musimy mieć na uwadze liczbę, wiek i potrzeby członków obu rodzin. Małe dzieci mają swoje wymagania, starsi ludzie również mogą potrzebować określonych warunków bytowych. Powinniśmy przemyśleć liczbę i rozmieszczenie łazienek, ewentualne odrębne kuchnie, miejsce w garażu, osobny taras, czy wreszcie zapewniające prywatność wejście do każdej ze stref. Wybierając projekt domu dla dwóch rodzin nie można też zapomnieć o względach akustyki budynku. A to wszystko musi iść w parze z jego estetyką. Twardy orzech do zgryzienia, ale chyba mamy kilka idealnych typów domów dwurodzinnych.

GALERIA: ciekawe projekty domów dwulokalowych

Projekt domu dla dwóch rodzin: M225b - Światła miasta - wariant II

Autor: arch. Ewa Dziewiątkowska

Dom piętrowy dwulokalowy o dwóch takich samych lokalach, o łącznej powierzchni 199,9 m² (2x99,95 m²). 

Zalety projektu:

  • dom podzielony na dwie niezależne części,
  • dwa garaże,
  • prosty, symetryczny układ, łatwy i tani w budowie.

Przeczytaj więcej o projekcie: M225b – Światła miasta – wariant II >>>

Projekt M225b – Światła miasta – wariant
Autor: Kolekcja Muratora, muratorprojekty.pl Projekt M225b – Światła miasta – wariant II (dwulokalowy), arch. Ewa Dziewiątkowska Link: Sprawdź projekt >>>

Projekt domu dwurodzinnego M225b - Światła miasta - wariant II to propozycja na typowy dom dwulokalowy, rozdzielony centralnie umiejscowioną wspólną ścianą. Taka konstrukcja jest nieskomplikowana w budowie, nie stwarza też problemów jeśli chodzi o zapewnienie izolacyjności akustycznej. Wspólny dach ładnie spaja bryłę, a symetryczne elewacje z drewnianymi i klinkierowymi wstawkami optycznie powiększają budynek i dodają mu ciepła nie pozbawiając elegancji. Oddzielne garaże, dwa wejścia do domu, osłonięte tarasy, a nawet odseparowane balkony zapewniają absolutne poczucie prywatności dwóm rodzinom. Obie rodziny mają do własnej dyspozycji parter, a na nim salon z aneksem kuchennym i kominkiem oraz piętro z dużą łazienką, dwoma rozległymi balkonami i aż czterema sypialniami. To wystarczające nawet na potrzeby dużych rodzin, a jeśli odrębne pokoje nie są potrzebne - można je w prosty sposób połączyć w jeden większy.

Zobacz także inne warianty tego projektu domu:

 M225c Światła miasta - wariant III
Autor: Kolekcja Muratora, muratorprojekty.pl Projekt domu Murator M225c Światła miasta - wariant III (dwulokalowy), arch. Ewa Dziewiątkowska. Dla komfortu życia mieszkańców ważne są balkony – przy każdej sypialni na piętrze. Poza tym są istotne dla elewacyjnej kompozycji

Projekt domu dla dwóch rodzin: M226a Sprytny - wariant I 

Autor: arch. Ewa Dziewiątkowska

Ciekawy projekt domu piętrowego dwulokalowego, o łącznej powierzchni 241,4 m2 (105,4 m2 + 136,0 m2)

Zalety projektu:

  • niezależne wejścia do poszczególnych lokali
  • dom dwulokalowy z rozkładem pomieszczeń w lustrzanym odbiciu

Przeczytaj więcej o projekcie: M226a Sprytny - wariant I (dwulokalowy) >>>

Projekt domu dwulokalowego z rozkładem pomieszczeń w lustrzanym odbiciu. Idąc w głąb domu po jednej stronie korytarza napotykamy łazienkę a po drugiej klatkę schodową. Następne pomieszczenie to otwarta na salon kuchnia. Jej nieformalną granicę wyznacza półwysep zbudowany z szafek kuchennych, który może też pełnić funkcję barku. Połowę parteru wypełnia salon – jego przeszklone ściany otwierają dom na ogród i taras. W zewnętrznych narożnikach od strony frontowej umieszczono kotłownie na paliwo stałe (każdy z lokali ma własną). Bardziej prywatna częścią domu jest piętro. Zaplanowano tu po cztery sypialnie i i tylko jedna z nich nie ma wyjścia na balkon. Dla mieszkańców zaplanowano też pokój kąpielowy, z dużą wanną stojącą pod oknem. Elewacja strefy wejścia oraz narożniki wykończone są panelami drewnopodobnymi, cokół płytkami klinkierowymi a pozostałe fragmenty ścian tynkiem cienkowarstwowym. Całość zwieńcza czterospadowy dach pokryty ciemnoszarą blachodachówką.

M226a Sprytny - wariant I
Autor: Kolekcja Muratora, muratorprojekty.pl Projekt M226a Sprytny - wariant I (dwulokalowy), arch. Ewa Dziewiątkowska Link: Sprawdź projekt >>>

Projekt domu dla dwóch rodzin: WMB01a Sówka - wariant I

Autor: arch. Paweł Wład. Kowalski

Dom z dwoma niezależnymi mieszkaniami, idealny dla dwóch rodzin lub rodziny wielopokoleniowej, a także do prowadzenia działalności gospodarczej. Powierzchnia mniejszej części to ponad 35 m², w pozostałej części budynku przewidziano mieszkanie dwupoziomowe o powierzchni ponad 80 m².  

Zalety projektu:

  • zwarta, ale świetnie rozplanowana użytkowo powierzchnia
  • oddzielne wejścia do obu części domu dwurodzinnego
  • bardzo duże poddasze

Przeczytaj więcej o projekcie: WMB01a Sówka - wariant I >>>

Dom z dwoma niezależnymi mieszkaniami, idealny dla dwóch rodzin lub rodziny wielopokoleniowej, a także do prowadzenia działalności gospodarczej. Dom wygląda swojsko i przyjaźnie i będzie pasował do każdego krajobrazu. W mniejszej części mogą zamieszkać dwie osoby (np. seniorzy, młode małżeństwo czy goście). Można ją również wykorzystać na działalność gospodarczą - np. urządzić biuro lub pracownię. Na parterze zaplanowano kuchnię, salon, sypialnię i łazienkę. W pozostałej części budynku przewidziano mieszkanie dwupoziomowe o powierzchni ponad 80 m2. Będzie mogła tu z zamieszkać rodzina licząca 5-osób. Na parterze znajdują się: kuchnia, hol ze schodami, pokój dzienny i toaleta, a na poddaszu – cztery wygodne sypialnie, łazienka oraz pomieszczenie gospodarcze. Bryła domu jest bardzo prosta, a uwagę zwraca tradycyjne i uniwersalne wykończenie elewacji: białe tynkowane ściany, dach pokryty czerwoną dachówką i klinkierowy cokół. 

WMB01a Sówka - wariant I
Autor: Kolekcja Muratora, muratorprojekty.pl Projekt WMB01a Sówka - wariant I, arch. Paweł Wład. Kowalski Link: Sprawdź projekt >>>

Projekt domu Ka119 (dwulokalowy / bliźniak)

Autor: Projektyka

To nowoczesny projekt domu z płaskim dachem, który dostępny jest w wersji dwulokalowej lub w zabudowie bliźniaczej.

Przeczytaj więcej o projekcie domu Ka119 >>>

Projekt w nowoczesnym stylu o geometrycznej bryle. Segmenty tworzą odbicie lustrzane. Każdy z segmentów posiada odrębne, wejście główne w podcieniu oraz jednostanowiskowy garaż wpisany w bryłę domu. Strefę dzienną i nocną rozdzielono kondygnacjami. Na parterze zaprojektowano wiatrołap z dostępem do garażu, toaletę oraz otwartą strefę dzienną z wydzielonymi schodami. Na piętrze jest sypialnia oraz garderoba. Udogodnieniem jest dodatkowa duża łazienka.

Zobacz także wariant tego projektu w wersji pojedynczego segmentu:

Projekt domu Ka119
Autor: www.muratorprojekty.pl Projekt domu Ka119, autor Projektyka Link: Sprawdź projekt >>>

Projekt domu Ka62 (dwulokalowy / bliźniak)

Autor: Projektyka

Projekt domu w zabudowie bliźniaczej.

Zalety projektu:

  • oddzielne wejścia do obu części domu
  • kompaktowa, korzystna pod względem energetycznym bryła

Przeczytaj więcej o projekcie Ka62 >>>

Projekt domu w zabudowie bliźniaczej. Na parterze zaplanowano przestronny salon z aneksem kuchennym oraz toaletę. W wiatrołapie znajduje się przejście do garażu i pomieszczenia gospodarczego. Na poddaszu zaprojektowano 3 sypialnie oraz łazienkę połączoną z pralnią. Projekt dostępny jest również w wersji pojedynczego segmentu.

Projekt domu Ka62
Autor: www.muratorprojekty.pl Projekt domu Ka62, autor Projektyka Link: Sprawdź projekt >>>

Kolekcje projektów Muratora znajdziecie też tutaj:

Projekt domu?
Ramka polecamy Projekty Muratora

Autor: Redakcja

Zaufaj doświadczeniu Muratora!

Od ponad 20 lat pomagamy spełniać marzenia o własnym domu. Dołącz do grona 155 000 zadowolonych Klientów.W naszej Kolekcji znajdziesz ponad 1600 projektów gotowych domów dopasowanych do różnych potrzeb inwestorów. Zespół architektów Muratora pomoże w dobraniu projektu odpowiedniego do Twoich oczekiwań, wymiarów działki i jej usytuowania względem stron świata. Wraz z projektem otrzymasz także pakiet dodatków i ofert specjalnych, dzięki którym zaoszczędzisz na koszcie budowy.Wykonujemy także projekty na indywidualne zamówienie.